Gliwice: Chciał przekupić policjantów – „kupił bilet” do aresztu

0
137

W piątkowe popołudnie policjanci przekonwojowali do Aresztu Śledczego w Gliwicach pewnego 26-latka. Młody człowiek przekonał się, że takich propozycji policjantom się nie składa.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 26-letniego obywatela Ukrainy, który dzień wcześniej podczas policyjnej kontroli zaproponował funkcjonariuszom korzyść materialną w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

26-latek był przekonany, że w ten sposób wykupi się od winy polegającej na tym, że prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości.

Policyjni wywiadowcy (po cywilnemu) zainteresowali się osobowym mercedesem, którego kierowca jechał zbyt niebezpiecznie. Zatrzymali kierującego na ulicy Dolnych Wałów w Gliwicach. Przeprowadzono kontrolę trzeźwości, która potwierdziła podejrzenia stróżów prawa – kierujący był nietrzeźwy. Mężczyzna, dowiedziawszy się, że będzie zatrzymany, zaproponował policjantom korzyść majątkową, innymi słowy – łapówkę, w kwocie 3000 złotych.

Przypominamy, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei za przestępstwo polegające na próbie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KMP Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here