Tor rowerowy mieszczący się na terenie Parku Szwajcaria w Gliwicach, to miejsce, które zostało utworzone w 2004 roku. Od tamtego momentu rowerzyści w każdym wieku poświęcali swój wolny czas w celu podnoszenia swoich umiejętności jazdy ekstremalnej na rowerze, spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród grona znajomych, a także dbaniu o stan i porządek w tym miejscu. Miejsce to przyciągało wielu miejscowych pasjonatów, a także z poza regionu. Dla wielu z nas ten tor rowerowy to także niezapomniane wspomnienia, dlatego darzymy do niego duży sentyment. Niejednokrotnie użytkownicy toru zaczynali tam swoją przygodę z rowerem mając po 20 lat, a kilka lat później można było ich spotkać widząc jak zarażają swoją pasją swoje dzieci.

Niedawno od Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych otrzymaliśmy smutną dla nas informacje, oznajmującą że jeśli teren nie zostanie przez nas wydzierżawiony i ubezpieczony, miasto zrówna tor z ziemią, a na jego miejscu powstanie tor saneczkowy.

    Dla niektórych może być to obojętne co tam będzie lecz nie dla nas! Dla nas to nie tylko jakieś skocznie, dla nas to pełno wolnego czasu tam spędzonego na trenowaniu oraz przebywaniu czasu z przyjaciółmi, miliony wspomnień, które będziemy pamiętać do końca życia. – mówi nam  Tobiasz

   Tor w Parku Szwajcaria jest jedynym takim miejscem w okolicy, które zrzesza nie tylko osoby mieszkające w Gliwicach, ale także w całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Niejednokrotnie słyszeliśmy gdy niszczono inne takie miejsca, m.in w Parku Śląskim, nie chcemy do tego dopuścić u nas, tym bardziej, że historia zatoczyła koło. Już kiedyś uratowaliśmy nasz tor przed zmianą jego funkcji na tor saneczkowy, i tym razem go uratujemy!

W razie pytań zapraszam do kontaktowania się przez:

mail : denusmarek@gmail.com

instagram: marekdenus

facebook : Marek Denus

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli publikujecie czyjeś zdjęcia najpierw poproście o zgodę a pózniej jeśli ja dostaniecie, opiszcie kto je wykonał

Comments are closed.