Gliwice: CENTRUM PRZESIADKOWE – PO POŁUDNIOWEJ STRONIE DWORCA PKP

0
635

Ruszają pierwsze prace przy budowie Centrum Przesiadkowego po południowej stronie dworca PKP w Gliwicach. Na początek będą to prace przygotowawcze i rozbiórkowe. Następnie przyjdzie czas na zmiany w organizacji ruchu polegające na zamknięciu ulic Okopowej i Na Piasku.

Przebudowa układu drogowego dla realizowanego Centrum Przesiadkowego po południowej stronie dworca kolejowego, za którą odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Miejskich, obejmuje ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, fragment ul. Zwycięstwa, plac przed dworcem PKP, ul.: Okopową i Na Piasku. Zmiany obejmą także Plac Piastów, odcinek ulic: Jagiellońskiej, Piwnej oraz remont ciągu pieszo-rowerowego w ciągu ul. Gen. Leona Berbeckiego na odcinku od Alei Przyjaźni do ul. A.Fredry.

Zmiany, metamorfozy i utrudnienia w ruchu, to wszystko czeka nas przez najbliższe dwa lata.

Tymczasem jutro, wykonawca rozpoczyna etap prac przygotowawczych do budowy, związanych z usunięciem drzew znajdujących się przed dworcem PKP i na placu Piastów.
Po zakończonej budowie, w ramach realizacji inwestycji nasadzonych zostanie: blisko 150 drzew, wśród nich m.in. Platan klonolistny, Tulipanowiec amerykański czy Głóg pośredni.

info oraz foto: ZDM Gliwice