Mamy świadomość potrzeby zwiększenia bezpieczeństwa na wszystkich drogach naszej dzielnicy (przykładowo na zdjęciu inicjatywa mieszkańców z ul. Brata Alberta).
W tej sprawie umówiliśmy się już na spotkanie z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego. Jedna z naszych grup roboczych opracowuje rozwiązania które zamierzamy omówić z policjantami. Skupimy się głównie na egzekwowaniu przepisowej prędkości na ul. Rolników (zaproponujemy fotoradar) oraz na wyasfaltowanych odcinkach bocznych dróg, które „kuszą” niektórych kierowców do jazdy z niebezpieczną prędkością (np. progi zwalniające). Będziemy również pytać o to jak i kiedy sprawdzany jest tonaż pojazdów przejeżdżających przez Bojków. Wnioskowaliśmy również w GBO 2020 o montaż sygnalizacji ostrzegawczej na przejściu dla pieszych przy placu kościelnym. Projekt ten wkrótce zostanie ukończony.
 
Do GBO na 2021 złożyliśmy także wniosek o montaż radarowych wyświetlaczy prędkości.
Jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć w tych działaniach, ma jakieś pomysły to zapraszamy do podzielenia się nimi!  Nasz dyżur odbędzie się jutro (czwartek) od godz. 17:00. Można także kontaktować się z nami poprzez Facebooka.
 
O naszych działaniach jak i ich rezultatach będziemy jeszcze informować!
 
 
info: rada dzielnicy gliwce-bojków
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here