W najbliższą sobotę,25 maja, wystartuje jubileuszowy, X Gliwicki Bieg Uliczny pod patronatem Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Będzie to jednocześnie finał charytatywnej sztafety biegowej Kilometry dla Hospicjum.

18 maja wystartowała  tygodniowa charytatywna sztafeta biegowa. Do 25 maja na arenie lekkoatletycznej  przy ul. Syriusza 30 może do niej dołączyć każdy, kto chce wspomóc gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego. – Nie liczą się umiejętności, ale dobre chęci – im więcej biegaczy dołączy do sztafety, tym większa szansa na pobicie rekordu Polski. Wystarczy przebiec jedno okrążenie czyli 400 m – zachęcają organizatorzy.

W sobotę wystartuje X Gliwicki Bieg Uliczny. Bieg na 5 km rozpocznie się o 21.00 pod Radiostacją, meta została wyznaczona na arenie lekkoatletycznej przy ul. Syriusza 30. Z areny natomiast o 22.00 wyruszą uczestnicy „Gliwickiej Dychy”. 10 km trasa wiedzie z os. Kopernika do Radiostacji i z powrotem. Od 16.00 do 18.00 na arenie lekkoatletycznej zaplanowano biegi dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży.

Uwaga na utrudnienia w ruchu!

W związku z biegami od 20:30 do 23:30 zamknięte będą dla ruchu ul. Perseusza i Pionierów. Wyjazd z osiedla Kopernika będzie możliwy tylko w kierunku ul. Toszeckiej, a skrzyżowanie Toszecka-Myśliwska będzie czasowo zamykane, podobnie jak ul. Jałowcowa, Folwarczna, Bernardyńska, Grottgera, Lubliniecka oraz Michałowskiego. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

Biegi organizują ZSO nr 8, Uczniowski Klub Sportowy KOMETA i Gliwice Biegają. Tegoroczna edycja jest częścią obchodów 15. rocznicy przystąpienia Polski do UE. Więcej informacji na stronach: www.gliwickibieg.pl i www.gliwicebiegaja.pl.

Info: gliwice.eu