Czy wiecie, że Król Polski Jan III Sobieskim w drodze do Wiednia zatrzymał się w Gliwicach? Ślązacy ochoczo witali polskiego króla, ale aby dobrze ugościć wojsko miasto zadłużyło się na 600 talarów u rudzkiego opata. Gliwiczanie udekorowali miasto zielenią i kwiatami. Na rynku Sobieski został powitany przez mieszkańców, następnie udał się na mszę do kościoła Wszystkich Świętych, aby pomodlić się za pomyślność bitwy.

Aby opowiedzieć o tym wydarzeniu organizujemy nieodpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci, w trakcie których wykorzystamy wycinanki aby zobrazować jak mogły wyglądać odwiedziny Króla w Gliwicach.

Warsztaty poprowadzą profesjonalni nauczyciele rysunku, na przygotowanych wcześniej planszach dzieciaki przygotują wycinanki przedstawiające Króla z orszakiem. Aby wziąć udział warsztatach należy się zarejestrować na wydarzeniu i pobrać bilet z kodem QR.

Uczestnikowi małoletniemu może towarzyszyć rodzic lub opiekun. W takim wypadku wystarczy rezerwacja jednego biletu.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Organizatorem warsztatów jest Instytut Pracy i Edukacji w ramach projektu „Gliwicka Mapa Tajemnic”. Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Kiedy? O której?

12.05.2019r., o godz.13:30-16:30

Gdzie?

Rynek Gliwice

Info: Gliwicka Mapa Tajemnic