USIĄDŹ, POCZYTAJ, PODARUJ KSIĄŻKĘ SZPITALOWI

Dziesięć ławek w kształcie otwartych książek przykuwa uwagę w gliwickim CH FORUM. Można na nich usiąść, poczytać, a przy okazji zostawić w specjalnych kartonach własne, przeczytane już książki. Trafią one do gliwickiego Szpitala nr 4. Wszystko to dzieje się w ramach akcji Zaczytane Ławki, która promuje czytelnictwo. W CH FORUM kampania potrwa do 23 listopada.

Ławki, które stanęły na pasażu CH FORUM zaprojektowali artyści i aktorzy. Projekty inspirowane sztuką noszą intrygujące nazwy. Możemy na przykład usiąść na Ławce Niezapomnianego Dzieciństwa Marty Ostrowskiej, Ławce Malina Cud Dziewczyna Kasi Pakosińskiej, czy też Ławce Profesorka Nerwosolka pomysłu Tadeusza Baranowskiego.

W ramach akcji dystrybuowane są bezpłatne audiobooki w formie kodu QR – przy każdej ławce jest do pobrania jedna lektura.
Jak podkreślają pomysłodawcy tej niezwykłej ekspozycji, jej celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i edukacja społeczna w tym zakresie. To misja fundacji Zaczytani.org, która jest organizatorem akcji i partnerem CH FORUM.

Ale przedsięwzięcie ma również akcent pomocowy, angażujący mieszkańców. Teraz każdy może przynieść do CH FORUM własną, przeczytaną już książkę i zostawić ją w specjalnym kartonowym pudle przy którejś z ławek. Zebrane egzemplarze trafią do miejscowego Szpitala Nr 4.

Wystawa w CH FORUM będzie dostępna do 23 listopada. Towarzyszyć jej będą wydarzenia czytelnicze, takie jak: spotkanie z Zaczytanym Ambasadorem, foto-budka oraz interaktywny teatrzyk i warsztaty plastyczne.

info: FORUM Gliwice