Gliwice: Akcja inspirowana spektaklem „Tchnienie” Duncana Macmillana

0
345

Akcja inspirowana spektaklem „Tchnienie” Duncana Macmillana w reż. Rafała Szumskiego z udziałem aktorów: Aliny Czyżewskiej i Łukasza Kucharzewskiego.

Zabierz rodzinę i wspieraj razem z nami działania dla klimatu. Na polanie przy ul. Szymanowskiego w Gliwicach zasadzimy około 100 drzew (buki, dęby, jesiony, modrzewie).

Zbiórka 7 kwietnia, o godz. 13.30 na przystanku autobusowym Gliwice Teatr (stanowisko 3). Odjazd godz. 13.45. Sadzenie drzew od 14.00 do 16.00. Weźcie ze sobą termosy z ciepłymi napojami i przekąski. Zapowiada się super zabawa!

Ważne!
👁‍🗨 Obowiązują zapisy: edukacja@teatr.gliwice.pl,
informacje: 503 868 642

– w pobliżu polany, na której będziemy sadzić drzewa nie ma parkingu, dlatego zorganizowaliśmy transport, ilość miejsc w autobusie jest ograniczona.

Partnerzy akcji Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach oraz Fundacja Aeris Futuro

fragment recenzji spektaklu „Tchnienie”:
Oglądając gliwicki spektakl, łatwo zadać sobie pytanie: w jakim stopniu mój udział w walce przeciwko zmianom klimatycznym wynika z przekonania, konieczności działania, a na ile z mody? Czy ja, mieszkaniec dużej aglomeracji, rzeczywiście pomagam środowisku, pijąc wodę ze szklanej butelki, jednocześnie latając kilka razy w roku samolotem? Czy moje starania mają jakiekolwiek znaczenie? Czy nie jestem zaangażowany tylko po to, by podkreślać swoją niezgodę na degradację przyrody? Czy może chodzi mi o coś więcej? Czy jestem dobrym człowiekiem? Twórcy świetnie wystawionego angielskiego dramatu pokazują przede wszystkim, jak bezradni i powierzchowni jesteśmy. To teatr bez wątpienia ekologiczny, wychodzący naprzeciw społecznej debacie, zataczającej – na szczęście – coraz szersze kręgi.

Kamil Bujny
Teatr dla wszystkich

info: Teatr Miejski w Gliwicach