Gliwice: 17. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie od 5- 10 września

0
435

Henryk Wilk: zgłoszenia z Francji, Ghany, Kazachstanu, Tajlandii…

– Mamy już zgłoszenia z 16 krajów, m.in. Francji, Ghany, Kazachstanu, Tajlandii. Zapowiada się wspaniały turniej, spodziewam się pięściarek z ok. 30 państw – mówi Henryk Wilk, organizujący 17. edycję Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Gliwicach. Walki kadetek, juniorek i seniorek rozgrywane będą od 5 do 10 września.

– Zgłoszenia przyjmujemy do 25 sierpnia, ale już widać bardzo duże zainteresowanie naszymi zawodami, największymi kobiet w Europie. Silną reprezentację przysyłają Francuzi, organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku, ale już mamy kilkanaście krajów spoza Europy. Cały świat przyjedzie na Śląsk – powiedział pomysłodawca imprezy Henryk Wilk, prezes GUKS Carbo.

Silesian Women’s Open Tournament będzie sprawdzianem dla zawodniczek przygotowujących się do Mistrzostw Europy Kadetek, Mistrzostw Europy Seniorek i Mistrzostw Świata Juniorek.

– Silna obsada, wysoki poziom i bardzo dobra organizacja turnieju sprawiają, że polskie i zagraniczne pięściarki chętnie do nas przyjeżdżają. Było mi miło, kiedy w finałach i walkach o brązowe medale Mistrzostw Świata w Stambule widziałem wiele dziewczyn, które wcześniej boksowały w Gliwicach. Już mogę potwierdzić, że nasza wychowanka Lidia Fidura, brązowa medalistka tegorocznych MŚ, za niecały miesiąc wystąpi w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska – dodał Henryk Wilk.

Nowością jest organizacja turnieju „pocieszenia” dla zawodniczek, które przegrały swoje pierwsze walki. – W tych kategoriach wagowych, w których będzie minimum 6 bokserek, organizujemy tzw. turniej „B”. Chodzi o to, aby mogły stoczyć kolejne punktowane pojedynki. Bo nawet najlepszy sparing nie zastąpi oficjalnej walki i emocji z nią związanych – ocenił prezes Carbo Gliwice.

W tym roku mija 20 lat od reaktywowania sekcji bokserskiej w Carbo – za sprawą Henryka Wilka i Stanisława Syjuda. – Przygotowaliśmy specjalne medale, z jednej strony klubowe, jubileuszowe, a z drugiej mistrzowskie. Bardzo fajny pomysł, aby przedstawić Carbo i Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska – stwierdził Henryk Wilk.

Rywalizacja odbywać się będzie w trzech grupach wiekowych: seniorski (elite) ur. w latach 1982-2003, juniorki (youth) 2004-2005 i kadetki (junior): 2006-2007.

Brachole Suzuki Polska Ministerstwo Sportu i Turystyki TVP Sport Carbo Boks – Gliwice Henryk Wilk #pzb #boks #boxing

info: Carbo Boks – Gliwice