Utrudnienia w ruchu i zmiana tymczasowa dot. linii autobusowych 47 i 111 w okresie 15.07.2019r. – 11.09.2019r.

Zabrze – tymczasowa organizacja ruchu podczas przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Makoszowskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z planowaną przebudową przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Makoszowskiej w Zabrzu-Makoszowach, w okresie od 15 lipca do 11 września 2019 r. autobusy linii nr 47 i 111 będą kursowały według tymczasowej organizacji ruchu.

Będzie ona polegała na przerwaniu tras obu linii w rejonie przejazdu kolejowego. Linia nr 47 będzie kursowała w obu kierunkach w dwóch relacjach:

  • relacja o tymczasowym numerze 247: Zabrze GoethegoZabrze Makoszowy Pętla;
  • relacja o numerze 47: Zabrze Makoszowy GawronaKnurów Szczygłowice Kopalnia.

Obie linie zostały ściśle skoordynowane, aby możliwe były przesiadki pomiędzy nimi. Jedynie w kursach wyjazdowych i zjazdowych autobusy linii nr 47 będą kursowały w relacji bezpośredniej: Zabrze GoethegoKnurów Szczygłowice Kopalnia, ale po trasie objazdowej, przebiegającej od przystanku Zabrze Makoszowy Pętla, gdzie po nawrocie, trasa będzie przebiegała na terenie Zabrza ulicami: Makoszowską, Beskidzką, Paderewskiego, Kokota i Chudowską oraz w gminie Gierałtowice ulicami: Zabrską, Gliwicką (DK 44) i Makoszowską (DW 921), a następnie w Zabrzu ulicą Legnicką (DW 921) do przystanku tymczasowego Zabrze Makoszowy Gawrona, gdzie po nawrocie linia będzie kontynuowała kursy trasą planową. Na ww. trasie objazdowej autobusy linii nr 47 będą obsługiwały wszystkie istniejące przystanki autobusowe. 

Natomiast trasa linii nr 111 zostanie skrócona do relacji Zabrze Helenka ElzabZabrze Makoszowy Pętla, a dojazdy do pozostałej części dzielnicy Makoszowy, po przesiadce, umożliwi linia nr 47.