GierałtowiceSport i rekreacja

Gierałtowice: Szach i MAT… w GOK-u

Szach i MAT… w GOK-u

Dzisiaj zakończył się Turniej Szachowy o Puchar Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach. Grano w siedzibie organizatora (GOK), systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, tempem – 15 minut na partię.

Klasyfikację generalną (OPEN) wygrał faworyt – Kamil Łożyński z Paniówek, posiadacz I kategorii szachowej. Warto podkreślić, iż wygrał on wszystkie partie, zdobywając komplet punktów. Miejsca drugie i trzecie zajęli mieszkańcy Gierałtowic – Eugeniusz Farana i Kazimierz Podsiadło, zdobywając po 4 punkty.

Wśród juniorów bezkonkurencyjna okazała się 9-letnia Julia Cichoń z Bełku. Julka wygrała 4 z 6 partii, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło jej dzielić miejsca od 2 do 5. Drugie miejsce w grupie juniorów wywalczył Dawid Piotrowski (GOK Gierałtowice), trzecie Jakub Jojko z Gierałtowic.

materiał: Jerzy Miszczyk – „Wieści” Gminy Gierałtowice

poniżej foto: Michał Cichoń