Gierałtowice/Przyszowice:   Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Kajś.

0
351

Gierałtowice/Przyszowice:

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Spotkanie odbędzie się 29 maja 2023 r. w kawiarni Maszkety u Grety w Przyszowicach o godz. 18.00

 

Zbigniew Rokita (ur. 1989 w Gliwicach) – reporter, redaktor i publicysta specjalizujący w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. W 2021 roku jego książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” została podwójnie nagrodzona Nagrodą Literacką „Nike” – decyzją jury oraz czytelników. Publikacja była również nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”, nagrody „Ambasador Nowej Europy” oraz Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. W 2018 roku Zbigniew Rokita wydał również książkę pt. „Królowie Strzelców. Piłka w cieniu imperium”. Jest także autorem sztuki teatralnej pt. „Nikaj”. Współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym” i „Polityką”.

 

info: Biblioteka Gierałtowice