⚠ UWAGA WAŻNE! ⚠
Szanowni mieszkańcy Gierałtowic, gminy Gierałtowice oraz sympatycy jednostki OSP Gierałtowice!

W dniu wczorajszym tj. 18.04 dotarły do nas niepokojące informacje, o próbie „naciągnięcia” – wyłudzenia pieniędzy metodą „na strażaka”.
Kilka rodzin z terenu naszej miejscowości w ostatnim tygodniu odebrało połączenie telefoniczne w których rozmówcą (wg. ich relacji) był strażak identyfikujący się z jednostką OSP Gierałtowice. Naciągacz podczas rozmowy nachalnie zachęcał do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu BHP i przepisów ppoż. w cenie 300 zł – szkolenie to miało odbywać się on-line a po jego zakończeniu rzekomo każdy uczestnik miał otrzymać certyfikat posiadania takiego przeszkolenia.

Niniejszym informujemy iż nasza jednostka ani żaden z strażaków nie prowadzi nieodpłatnych czy też odpłatnych szkoleń z tego zakresu, jest to próba wyłudzenia pieniędzy z Państwa portfeli, każdy przypadek takiej rozmowy (bądź też wizyty, „przebieranych strażaków”) prosimy niezwłocznie zgłaszać do właściwej jednostki ochrony ppoż. bądź do Komisariatu Policji w Knurowie, starając się przekazać jak najwięcej informacji na temat tego procederu i osób za to odpowiedzialnych.

Prosimy o udostępnienie tej informacji, z wiadomości które otrzymaliśmy, dzięki czujności mieszkańców nikt nie utracił pieniędzy, zapobiegajmy takim wydarzeniom razem!

fot. internet

info: osp gierałtowice