GierałtowiceNewsySport i rekreacja

Gierałtowice: Maria Pępek Wicemistrzynią Polski Juniorek ,wszystkie Gardzianki na podium!

Maria Pępek Wicemistrzynią Polski Juniorek ,wszystkie Gardzianki na podium!

W dniach 17 -20.06.2021 w Bolszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie.
Łącznie w ramach Mistrzostw na ringu zmierzyło się 90 zawodniczek w wieku 17 -18 lat z 15 okręgów z całej Polski.
Do Mistrzostw trenerzy Gardy Gierałtowice zgłosili trzy zawodniczki
Małgorzata Pępek waga 60 kg
Roksana Hajduk waga 64 kg
Maria Pępek waga 81 kg

Małgorzata Pępek w pierwszym pojedynku pokonała w 2 rundzie przez RSC zawodniczkę klubu UKS Boxing Sokółka Kamilę Rećko.
W drugiej walce zwyciężyła w 1 rundzie przez RSC zawodniczkę kluby Pomorzanin Toruń Joannę Korajczyk.
W walce półfinałowej rywalką naszej zawodniczki była Wicemistrzyni Europy z Sofii zawodniczka klubu Sporty Walki Piła Julianna Rutkowska.Pojedynek zwyciężyła bardziej doświadczona Rutkowska 5-0 ,która została ostatecznie Mistrzynią Polski.Tym samym Małgorzata Pępek zdobyła brązowy medal.

Roksana Hajduk w walce ćwierćfinałowej pokonała w 1 rundzie przez RSC zawodniczkę klubu KS Champion Włocławek Natalię Zakrzewską.
W walce półfinałowej rywalką Roksany była Wielokrotna medalistka Mistrzostw i Pucharu Polski zawodniczka klubu BKS Sokół Gliwice Ines Cebulla.Po ostatnim gongu sędziowie nie byli jednomyślni 4-1 zwyciężyła zawodniczka z Gliwic .Tym samym Roksana zdobyła brązowy medal.

Maria Pępek w pierwszym pojedynku zwyciężyła w 1 rundzie przez RSC z zawodniczką klubu Ziętek Team Kalisz Amelią Zielińską.
W drugiej walce pokonała jednogłośnie na punkty 5-0 zawodniczkę klubu BKS Skorpion Szczecin Oliwię Zwierko awansując do finału.
W walce finałowej rywalką Marysi była dwukrotna Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski pięściarka klubu Sporty Walki Gostyń Zofią Stachowiak . Walka prowadzona w bardzo wysokim tempie jak na tą kategorię wagowową obfitująca w wiele wymian ciosów.Po ostatnim gongu zawodniczki otrzymały gromkie brawa na stojąco za wspaniałe widowisko jakie zgotowały kibicom !Walkę zwyciężyła Zofia Stachowiak 5-0 zdobywając trzeci tytuł Mistrzyni Polski.Marysia zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek Bolszewo 2021!
Jestem bardzo zadowolony z występu wszystkich naszych pięściarek .Pokazały twardy i inteligentny boks.Były bardzo dobrze przygotowane pod względem wytrzymałościowym ,motorycznym oraz mentalnie były gotowe na rywalizację w starszej grupie wiekowej!Na każda walkę obieraliśmy taktykę której się trzymały,cała trójka jest młodszym rocznikiem w juniorkach rywalizowały ze starszymi dziewczynami bardzo doświadczonymi i walczyły z nimi jak równy z równym .
Wyjazd współfinansowany z budżetu Gminy Gierałtowice .

info: Garda Gierałtowice