InformacjeKnurówSport i rekreacja

Gierałtowice/Knurów: Sprawić niespodziankę!

Piłkarze Concordii Knurów bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2023/2024. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa zaaplikowali rywalom pięć bramek i tym samym wygrali z Ruchem Kozłów. „Biało-zielono-czarni” chcą pójść za ciosem i zamierzają pokonać kolejnego przeciwnika, który stanie im na drodze, a będzie nim Jedność Przyszowice.

Drużyna z gminy Gierałtowice dopiero w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu zapewniła sobie utrzymanie w Klasie Okręgowej wygrywając w derbowym spotkaniu z Gwiazdą Chudów, która musiała zaznać goryczy degradacji. W przerwie letniej w drużynie Jedności doszło do wielu zmian. Nowym trenerem został Robert Szaruga i bardzo szybko rozpoczął przebudowę kadry zawodniczej, do której dołączyli między innymi: Łukasz Niemiec z Szombierek Bytom, Marcin Pastor oraz Bolesław Pawlas z Tempa Paniówki, Jarosław Piewko ze Startu Sierakowice czy Jakub Podyma z Gwarka Ornontowice.

To przełożyło się na wyniki w rundzie jesiennej. Piłkarze Jedności Przyszowice pierwszą część sezonu zakończyli na pozycji wicelidera z kilkupunktową stratą do Odry Miasteczko Śląskie, która zajmuje pierwsze miejsce. Przyszowiczanie wiosenne zmagania rozpoczęli od remisu 2:2 wywalczonego na wyjeździe w meczu z Burzą Borową Wieś. Zawodnicy z Przyszowic zapowiadają, że był to wypadek przy pracy i w najbliższym spotkaniu spotkaniu zainkasują komplet punktów.

Knurowianie nie zamierzają jednak ułatwić swoim rywalom zadania i również deklarują walkę o 3 „oczka”. Piłkarze Concordii chcą się zrewanżować za dwie ostatnie porażki. W sierpniu zeszłego Jedność Przyszowice wygrała w Knurowie 1:0 po bramce Łukasza Niemca, a nieco wcześniej – dokładniej w maju – drużyna z gminy Gierałtowice rozgromiła „biało-zielono-czarnych” aż 5:0.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 11:00.

⚽️Jedność Przyszowice – Concordia Knurów
📅Sobota, 14 marca – godzina 11:00🕚
🏟Stadion Miejski w Przyszowicach – Karola Miarki 1, 44-178 Przyszowice

Fot. Agnieszka Łyko