Gierałtowice: Dramatyczna końcówka meczu – Jedność wypuszcza wygraną

0
790

14 kwietnia Jedność Przyszowice rozegrała zaległe spotkanie w ramach IV ligi z MRKS Czechowice-Dziedzice. Mecz odbył się na stadionie w Przyszowicach i zakończył wynikiem 3:2 dla gości. Co ciekawe – do 78 minuty to Jedność prowadziła 2:0, po golach Macieja Kiełtyki (2 minuta) i Marcina Paszka (25 minuta spotkania).

Dramatyczny zwrot sytuacji nastąpił na kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem. Poprzedziła go kontuzja bramkarza Jedności – w 72 minucie Krzysztofa Pieszka zastąpił Jan Parchański. Wkrótce potem goście zdobyli gola kontaktowego – w 79 minucie celnym strzałem popisał się Jakub Raszka (MRKS). Gol dodał przyjezdnym skrzydeł. Wykorzystali to skrzętnie i w 88 minucie doprowadzili do 2:2. Tym razem trafił Wojciech Padło. Już w tym momencie remis nie satysfakcjonował piłkarzy z Czechowic-Dziedzic. Poszli za ciosem i w ostatniej minucie (90) regulaminowego czasu gry wyszli na prowadzenie 3:2, po trafieniu Mateusza Wrany. Sędzia doliczył dodatkowe 5 minut gry, lecz Jedność, pomimo ambitnych prób, nie zdoła wyrównać.

jm, foto: Jerzy Miszczyk – Jedność w strojach zielonych – przy piłce Tomasz Wawrzyniak, w głębi zdobywcy goli: Maciej Kiełtyka i Marcin Paszek.

Info: Wieści Gminy Gierałtowice