Gierałtowice/Bolszewo: Maria Pępek Wicemistrzynią Polski Juniorek ,wszystkie Gardzianki na podium!

0
429

W dniach 17 -20.06.2021 w Bolszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie.

Łącznie w ramach Mistrzostw na ringu zmierzyło się 90 zawodniczek w wieku 17 -18 lat z 15 okręgów z całej Polski.

Do Mistrzostw trenerzy Gardy Gierałtowice zgłosili trzy zawodniczki:

-Małgorzata Pępek waga 60 kg

-Roksana Hajduk waga 64 kg

-Maria Pępek waga 81 kg

Małgorzata Pępek w pierwszym pojedynku pokonała w 2 rundzie przez RSC zawodniczkę klubu UKS Boxing Sokółka Kamilę Rećko.

W drugiej walce zwyciężyła w 1 rundzie przez RSC zawodniczkę kluby Pomorzanin Toruń Joannę Korajczyk.

W walce półfinałowej rywalką naszej zawodniczki była Wicemistrzyni Europy z Sofii zawodniczka klubu Sporty Walki Piła Julianna Rutkowska. Pojedynek zwyciężyła bardziej doświadczona Rutkowska 5-0 ,która została ostatecznie Mistrzynią Polski. Tym samym Małgorzata Pępek zdobyła brązowy medal.

Roksana Hajduk w walce ćwierćfinałowej pokonała w 1 rundzie przez RSC zawodniczkę klubu KS Champion Włocławek Natalię Zakrzewską.

W walce półfinałowej rywalką Roksany była Wielokrotna medalistka Mistrzostw i Pucharu Polski zawodniczka klubu BKS Sokół Gliwice Ines Cebulla.Po ostatnim gongu sędziowie nie byli jednomyślni 4-1 zwyciężyła zawodniczka z Gliwic .Tym samym Roksana zdobyła brązowy medal.

Maria Pępek w pierwszym pojedynku zwyciężyła w 1 rundzie przez RSC z zawodniczką klubu Ziętek Team Kalisz Amelią Zielińską.

W drugiej walce pokonała jednogłośnie na punkty 5-0 zawodniczkę klubu BKS Skorpion Szczecin Oliwię Zwierko awansując do finału.

W walce finałowej rywalką Marysi była dwukrotna Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski pięściarka klubu Sporty Walki Gostyń Zofią Stachowiak . Walka prowadzona w bardzo wysokim tempie jak na tą kategorię wagową obfitująca w wiele wymian ciosów.Po ostatnim gongu zawodniczki otrzymały gromkie brawa na stojąco za wspaniałe widowisko jakie zgotowały kibicom !Walkę zwyciężyła Zofia Stachowiak 5-0 zdobywając trzeci tytuł Mistrzyni Polski. Marysia na co dzień uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek Bolszewo 2021!

Jestem bardzo zadowolony z występu wszystkich naszych pięściarek .Pokazały twardy i inteligentny boks. Były bardzo dobrze przygotowane pod względem wytrzymałościowym ,motorycznym oraz mentalnie były gotowe na rywalizację w starszej grupie wiekowej! Na każda walkę obieraliśmy taktykę której się trzymały, cała trójka jest młodszym rocznikiem w juniorkach rywalizowały ze starszymi dziewczynami bardzo doświadczonymi i walczyły z nimi jak równy z równym .

Wyjazd współfinansowany z budżetu Gminy Gierałtowice .

Info: Garda Gierałtowice