GierałtowiceSport i rekreacja

Garda Gierałtowice: Remigisz Skoczyński brązowym medalistą Mistrzostw Polski w boksie Ciechocinek 2018!

7.02-04.03.2018r. w Ciechocinku odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie.

Do ringowych zmagań zostało zakwalifikowanych 138 zawodników z 80 klubów, zrzeszonych w 16 Okręgowych Związkach Bokserskich.Okręg Śląski w wadze 69 kg reprezentował pięściarz KS Garda Gierałtowice Remigiusz Skoczyński.

Według opinii trenera Kadry narodowej oraz wszystkich trenerów i obserwatorów własnie waga 69 kg była najmocniej obsadzoną wagą.

Wystąpiło w niej 16 zawodników reprezentujących najróżniejszy poziom sportowy.

Remigiusz Skoczyński w walce eliminacyjnej spotkał się z zawodnikiem klubu OSiR Suwałki Jakubem Dobrzyń.

Jednogłośną decyzją sędziów 5-0 walkę zwyciężył Skoczyński.

W walce ćwierćfinałowej przeciwnikiem Skoczyńskiego był boksujący z odwrotnej pozycji zawodnik klubu Global Boxing Tarnów Damian Bryl.

W tym pojedynku werdykt sędziowski był również jednogłośny 5-0 zwyciężył pięściarz Gardy.

W walce półfinałowej rywalem Skoczyńskiego był uważany za faworyta tej kategorii wagowej, rozstawiony z numerem 1 zeszłoroczny Mistrz Polski zawodnik KB Champion Włocławek Michał Jarliński.

Remik podszedł do walki o finał bardzo skoncentrowany.

Pokazał charakter prawdziwego wojownika i zostawił w ringu bardzo dużo zdrowia,jednak w tym dniu w górę powędrowała ręka jak się później okazało Mistrza Polski Michała Jarlińskiego.

Tym samym Remigiusz Skoczyński został brązowym medalistą XXV Mistrzostw Polski Juniorów w boksie.

Brązowy medal tej imprezy jest dla Remigiusza Skoczyńskiego ogromnym sukcesem.

Serdecznie mu gratulujemy i czekamy na kolejne wspaniałe walki naszego wojownika!

Zawodnicy Okręgu Śląskiego zdobyli 5 medali w tym 1 zloty, jeden srebrny i 3 brązowe.

W klasyfikacji punktowej wygrał Okręg Kujawsko-Pomorski drugie miejsce Okręg Śląski trzecie Okręg Wielkopolski.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminy Gierałtowice.

Info: Garda Gierałtowice

Dekoracja medalistów 69 kg XXV Mistrzostw Polski Juniorów w boksie Ciechocinek 2018