Garda Gierałtowice: Podsumowanie 2017 roku

Zawodnicy i zawodniczki KS Garda Gierałtowice rywalizowali w 32 turniejach i czterech meczach,z czego sześciu rangi mistrzowskiej to jest Mistrzostwa Polski Juniorów,Mistrzostwa Śląska Kadetów i Juniorów ,Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet, Puchar Polski Kadetek ,Puchar Polski Juniorów,Gwardyjskie Mistrzostwa Polski, Dwudziestu sześciu turniejach Międzynarodowych , oraz trzech meczach .

Łącznie we wszystkich turniejach zawodnicy i zawodniczki KS Garda Gierałtowice zdobyli 101 medali w tym 56 złotych, 28 srebrnych i 17 brązowych medali. Największym sukcesem indywidualnym był brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów zdobyty przez Marcina Trybalskiego w Nowej Dębie , Mistrzostwo Pucharu Polski zdobyte przez Tomasza Otworowskiego w Grudziądzu, Wicemistrzostwo Pucharu Polski zdobyte przez Patryka Szeszko w Grudziądzu,brązowy medal Pucharu Polski przez Mateusza Wuzika również w Grudziądzu. Mistrzostwo Gwardyjskich Mistrzostw Polski zdobyte przez Remigiusza Skoczyńskiego i Tomasza Otworowskiego oraz brązowy medal Mateusza Wuzika Busko Zdrój .

Do indywidualnych wyróżnień należy: Remigiusz Skoczyński został uznany najlepszym zawodnikiem Gwardyjskich Mistrzostw Polski Busko Zdrój, Turnieju Ring Wolny Dąbrowa Górnicza,Mateusz Wuzik został najlepszym zawodnikiem w Międzynarodowym Turnieju im. Żołnierzy Wyklętych Kędzierzyn Koźle a Tomasz Otworowski został uznany najlepszym zawodnikiem Memoriału im. Tadeusza Łady .Prezes Klubu Wojciech Jezusek ukończył kurs zdał pozytywnie egzamin i zostal instruktorem boksu, Wiceprezes Klubu Łukasz Sieprawski ukończył kurs Sędziowski i zdał egzamin na Sędziego okręgowego ,Adam Spiecha zdał egzamin na sędziego związkowego. Ponadto Trener Adam Spiecha ukończył w Warszawie kurs i zdał egzamin na pierwszą gwiazdkę AIBA. Zawodnicy i trenerzy brali udział w akcjach charytatywnych były to Walczymy dla Arka Małka , Akcja Zakręć się dla Dawida Kiliana z Knurowa.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,

W rywalizacji drużynowej najważniejszymi sukcesami osiągniętymi w 2017 roku były: Drużynowe Mistrzostwo Pucharu Polski Juniorów Grudziądz, Drużynowe Mistrzostwo Śląska Kadetów , Juniorów i Seniorów Knurów(zdobyte po raz 4 z rzędu), Pierwsze miejsce w Międzynarodowym Turnieju Boxing Day w Wodzisławiu ,Pierwsze miejsce turniej Ring Wolny Dąbrowa Górnicza, Pierwsze miejsce w Memoriale im. Tadeusza Łady Gierałtowice , II Miejsce w Międzynarodowym Turnieju im. Jerzego Krasnożona w Knurowie , Trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły Kraków .

W 2017 roku Garda Gierałtowice była organizatorem czterech imprez bokserskich. Były to trzy mecze z Małopolską, Podkarpaciem i Ostrawą oraz we wrześniu w Gierałtowicach odbył się IV Memoriał im. Tadeusza Łady o Puchar Wójta Gminy Gierałtowice. Turniej swoją obecnością zaszczycił Mistrz Olimpijski Tokio 1964, Brązowy medalista Mistrzostw Świata Hawana 1976 Pan Zbigniew Kicka ,Brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów Izmir 1976 Pan Marek Koman , Olimpijczycy Józef Gilewski Atlanta 1996 , Krzysztof Rojek Barcelona 1992,oraz bokserzy zawodowi Mariusz Wach i Patron Sportowy KS Garda Gierałtowice Dariusz Sęk i Zawodowy Mistrz Europy Piotr Wilczewski .W rankingu Śląskiego Związku Bokserskiego we wpspółzawodnictwie sportowym Garda zajęła trzecie miejsce z 776 punktami na 32 kluby.W rankingu PZB Garda została sklasyfikowana na 70 miejscu z 70 punktami na 177klubów.

W rankingu kadetek za 2017 rok Izabela Rozkoszek zajęła 7 miejsce w kategorii wagowej 52 kg.

W rankingu Juniorów Tomasz Otworowski zajął 2 miejsce w kategorii wagowej 81 kg w tej samej wadze Marcin Trybalski zajął 5 miejsce.

W kategorii wagowej 91 kg Patryk Szeszko zajął 6 miejsce

W kategorii wagowej 64 kg Mateusz Wuzik zajął 8 miejsce

W kategorii wagowej 69kg Remigusz Skoczyński zajął 8 miejsce

Należy dodać że zawodnicy Gardy są reprezentantami kadry wojewódzkiej a Izabela Rozkoszek Remigiusz Skoczyński i Tomasz Otworowski reprezentantami Kadry Narodowej.

W 2017 roku zawodnicy Gardy uczestniczyli w obozach na Ukrainie w Zakopanym oraz w Grudziądzu.

Klub z Gierałtowic podjął współpracę z fundacją Dariusza Michalczewskiego Równe Szanse.

Info: Garda Gierałtowice