Dobre wieści z ringu! W dniach 21-26 .05.2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych (Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w boksie).

W zawodach wystartowało 104 zawodników i 52 zawodniczek z 15 okręgów z całej Polski .Eliminacjami do mistrzostw były odpowiednio Mistrzostwo okręgu i Zwycięstwo strefy międzywojewódzkiej,u dziewczyn odbyły się 2 turnieje eliminacyjne w Grudziądzu i Gliwicach .Kwalifikacje ze Śląska zdobyło 10 zawodników i 3 zawodniczki.

Wśród nich znalazło się 2 pięściarzy Gardy Gierałtowice Patryk Zając waga 46 kg i Damian Hofman waga 63 kg.Losowanie nie było łaskawe dla Patryka który w walce ćwierćfinałowej spotkał się z zeszłorocznym Mistrzem Polski zawodnikiem klubu Łokietek Brześć Kujawski Adrianem Lewandowskim.

Patryk walczył bardzo ambitnie zostawiając w ringu dużo zdrowia i pokazał charakter jednak nie wystarczyło to żeby pokonać Lewandowskiego i uległ mu jednogłośnie na punkty 3-0.Jako drugi w ringu zameldował się Damian Hofman jego przeciwnikiem był zawodnik klubu PKS Gwardia Szczytno Maciej Sztura .Walkę zwyciężył Damian Hofman tym samym zapewnił sobie brązowy medal Mistrzostw .

Jutro w walce półfinałowej rywalem Damiana będzie zawodnik klubu Akademia Bokserska Libiąż Konrad Cora .Trzymamy kciuki 👊💪🥊🤜🤛

Info: Garda Gierałtowice