FESTYN RODZINNY „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

0
1011

„Witajcie w naszej bajce” – to hasło tegorocznego festynu rodzinnego, który odbył się 8 czerwca 2017 w ogrodzie przedszkolnym Miejskiego Przedszkola nr 7 w Knurowie, przy ul. Ogana.

Po uroczystym przywitaniu wszystkich gości przez dyrektora przedszkola – p. Grażynę Misztalewską,odbyły się pokazy utalentowanych grup tanecznych ze szkoły tańca „Perfect” i „Dance Academy”.

Następnie miejsce miało uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu literacko-plastycznego „Ilustracja do ulubionej książki”. Nagrody wręczyła p. Brygida Dreślińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Knurowie.

Prace laureatów zostały wystawione na licytację, podobnie jak obraz podarowany specjalnie na tę okazję przez p. Annę Powiecką.

Na odwiedzających czekało wiele „bajkowych” atrakcji, m.in.: możliwość złowienia „Złotej Rybki”, wizyty w„Zamku Czarodziejki” pełnym nagród, skorzystania z „Bajkowego kina”, czy tanecznych zabaw z Myszkami Miki i Minnie.

Z myślą o najmłodszych pojawiły się również „balonowe cudaczaki”, dziecięce tatuaże, a dla małych księżniczek otworzono salon fryzjerski „Pod Chmurką” i studio kosmetyczne „Kolorowy Pazur”.

Nie zabrakło również pokazu Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Knurowie oraz przedstawiciela Wojska z Batalionu Desantowo-Spadochronowego w Gliwicach.

Dla spragnionych szaleństwa do dyspozycji był „Dmuchany Zamek” oraz „Suchy basen”, a także przynosząca wiele frajdy możliwość puszczania ogromnych baniek mydlanych. A żeby nikomu nie zabrakło sił, w kawiarence ,,U Kubusia Puchatka” można było posilić się kiełbaskami z grilla oraz pysznym ciastem upieczonym przez naszych wspaniałych Rodziców.

Na zakończenie rozlosowano nagrody z „Wielkiej Loterii”, które zostały ufundowane przez naszych sponsorów: Sklep spożywczy „Mały Domek”, Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Handlowo–Usługowe „KOMART” oraz Zakład Prefabrykacji Betonu Adam Szwan, dzięki którym dzieci miały możliwość wygrania hulajnóg, deskorolek, worków na obuwie oraz zestawów kredek. Zaś dzięki uprzejmości rodziny Jerzego Dudka, jeden ze szczęśliwców otrzymał książkę z autografem naszego piłkarza.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy – serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

materiał:
Angelika Śniatała, Grażyna Baranowska – koordynatorki festynu
Miejskie Przedszkole nr 7 w Knurowie