22 listopada w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się szkolenie w ramach programu „Rozwój Kompetencji Cyfrowych”.

W listopadzie na całym Śląsku ruszyły szkolenia w ramach europejskiego programu „Rozwój Kompetencji Cyfrowych”, wspartego przez Facebooka. W ramach programu w całej Polsce przeszkolonych zostanie 12,5 tys. młodych osób w wieku 18-30 lat.
Na Śląsku bezpłatne szkolenia poprowadzi partner programu – gliwicka Fundacja Media 3.0. Już 22 listopada szkolenie w ramach programu odbędzie się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

– jak zaistnieć w sieci – spotkanie przybliży narzędzia internetowe, dzięki którym można ziastnieć online. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, co sprawia, że ludzie chętnie korzystają z niektórych serwisów, a inne omijają szerokim łukiem, poznają bezpłatne, łatwe w obsłudze narzędzia, które ułatwią  stworzenie wiarygodnego i przynoszącego korzyści miejsca w sieci – własnej wizytówki, bloga czy strony internetowej;
– jak się projektuje aplikacje mobilne – uczestnicy zapoznają się z metodą tworzenia innowacji nazywaną myśleniem projektowym i sprawdzą, jak można szybko wypróbować swój pomysł, by znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Myślenie projektowe jest podejściem, które zachęca do kreatywnego poszukiwania rozwiązań, także z wykorzystaniem technologii i które można wykorzystać nie tylko w życiu zawodowym;
– jak się nie dać się hackerom – uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, jak można bezpiecznie korzystać z urządzeń podłączonych do Internetu oraz dowiedzą się, jakie pułapki zastawiają na użytkowników oszuści i co można zrobić, by ochronić siebie/swój biznes przed osobami wyłudzającymi dane personalne i przed złośliwym oprogramowaniem.
– jak zaplanować kampanię w mediach społecznościowych- uczestnicy szkolenia przyjrzą się, jak tworzy się strategię marketingową w czterech krokach i jakie korzyści może przynieść marketing społecznościowy w różnych obszarach działalności- w karierze, społeczności, czy we własnym biznesie.

Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 19
22 listopada 2018 r.
Godz. 16.00.

Info: czerwionka-leszczyny.pl