Europejski Dzień Języków Obcych

0
979

Europejski Dzień Języków Obcych — w Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

„Muffin party” to kolejne wyzwanie postawione przed uczniami, którzy wykazali się fantazją i talentem kulinarnym w wypieku muffinek. Była to uczta dla ciała, ale również dla ducha. Dochód z ich sprzedaży, który wyniósł ponad 300 zł., przeznaczony zostanie na wspomaganie uczniów naszej szkoły, będących w potrzebie.
Ciekawym przedsięwzięciem okazały się wizyty młodzieży z klas mundurowych w Miejskim Przedszkolu nr 2 i w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Knurowie, gdzie uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę „belfrów”, w dodatku nauczających języka angielskiego. Lekcje te sprawiły mnóstwo radości zarówno „mundurowcom”, jak i przedszkolakom.


Ostatnie zadanie postawione przed uczniami to konkurs tłumaczeniowy. Biorący udział musieli zmierzyć się z zawiłościami tekstów w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie czekają na ogłoszenie wyników.


Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyły się dzięki wysiłkom pań anglistek i germanistek, które zachęcały uczniów do aktywnego udziału oraz przygotowywały zadania dla młodzieży.