Dom Kultury Knurów-Szczygłowice: Michał Szpak Recital

1
762

Na estradzie w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach odbył się niecodzienny recital ….  recital wyjątkowego polskiego artysty – Michała Szpaka.

Z powodu ogromnego zainteresowania społeczności knurowskiej Michał Szpak dał dwa koncerty tego samego dnia ( 30 marca 2019 roku), pierwszy odbył się o godz. 18:00, a drugi o godz.20:30.

Inicjatywa zaproszenia Micha wyszła od wiernej fanki knurowskiej – Krystyny Janickiej- Dubiel, dlatego wyrazista sceniczna osobowość pojawiła się w Szczygłowicach ze wspaniałym show.

Michała Szpaka specjalnie nie trzeba przedstawiać, bo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów młodego pokolenia.

Michał Szpak jest artystą, którego wielu albo kocha, albo nienawidzi – trudno przejść obok niego obojętnie. Podziw wzbudza jego niewątpliwy talent wokalny, natomiast odważne, nietypowe stylizacje i zabawa wizerunkiem często szokują i wywołują kontrowersje.

Obdarzony mocnym, rockowym głosem wokalista wciąż nie daje się zamknąć w jednym gatunku muzycznym. Często czerpie inspiracje z muzyki lat 80-tych i 90-tyc XX wieku,  z pogranicza popu, rocka, pop-rocka. Nie boi się także utworów klasycznych, ballad czy popu opery.

Michał Szpak od początku kariery udowadnia, że jego żywiołem są przede wszystkim występy live. Spotykając się z widownią na żywo prezentuje pełnię talentu wokalnego i temperamentu scenicznego.

Charyzmatyczny artysta jest zdobywcą drugiego miejsca w programie talent show TVN X-Factor (2011). Zwycięzca Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem „Oczy czarne” (17.08.2013r.). Laureat nagrody Super Premiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (13.06.2015r.). Reprezentant Polski z utworem „Color of Your Life” w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (16.05.2016r.). Laureat nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2016). A także trener w dwóch edycjach programu The Voice of Poland (2017, 2018).

Obecnie piosenkarz jest w trakcie trasy promującej jego najnowszy, znakomicie przyjęty przez odbiorców i krytykę krążek „Dreamer”, który miał premierę 7 września 2018 roku i zdobył status złotej płyty.

Krążek od samego  początku jest na samym szczycie listy sprzedaży OLiS, a Single – między innymi „Don’t Poison Your Heart” i „King of the Season”, które do tej pory się ukazały uświadamiają, że jest to materiał charakterny, drapieżny i na przekór delikatny w swoim przekazie i wierny ideałom z poprzedniej płyty.

„Dreamer”  to album bardzo dojrzały muzycznie i ma w sobie prawdziwe żywe granie  – od brzmień rockowych po ballady. Dwanaście kompozycji, które zapraszają w podróż przez różne style i epoki muzyczne. Zawierają elementy rocka, popu, bluesa, czy smooth jazzu. Płyta stanowi jednak spójną, „smaczną” całość, momentami wyciszoną i intymną.

Kilkumiesięczna trasa piosenkarza promująca jego drugą płytę „Dreamer” obejmuje teatry muzyczne i filharmonie kilkunastu największych miast Polski, a także Nowy Jork, Chicago i Wiedeń.

Na scenie Domu Kultury w Szczygłowicach Michał pojawił się wraz z Muzykami: Damian Kurasz, Rafał Inglot, Adrian Adamski. Recital odbył się aby nie tylko zademonstrować najnowszy materiał, ale także zabrać widzów do magicznego świata dźwięku i światła.

Przepiękne widowisko, które wywołało ogromne emocje. Momentami można było dosłownie przenieść się w inny wymiar siedząc wbitym w fotel i nie dowierzając własnym oczom i uszom. Widzowie co chwila byli zaskakiwani formułą koncertu i jego niesamowitym klimatem.

Artysta udowodnił,  że w swym kruchym ciele kryje ogromny potencjał wokalny, Ma głos i nie waha się go użyć, ujmując w ten sposób odbiorców – zwłaszcza płeć piękną, niezależnie od wieku. Publiczność zgromadzona na recitalu w Szczygłowicach dała się porwać od pierwszych sekund występu wokalisty i entuzjastycznie reagowała po każdym utworze.

Recital Michała Szpaka był wspaniały … jak mogło być inaczej. Pozostał tylko niedosyt tego wydarzenia –  fani piosenkarza liczą, że niebawem znów zawita do Knurowa.

Relacja: Agnieszka Łyko

1 KOMENTARZ

  1. Dziękujemy za piękny komentarz. Michał to wyjątkowy artysta ,nie ma drugiego takiego w naszym kraju.

Comments are closed.