Czerwionka-Leszczyny/Żory: VI Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”

0
886

W dniu 24.10.2020r. w Hali Sportowej w Żorach odbył się VI Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”.

Klub Karate Kyokushin Tensho z Czerwionki-Leszczyn, reprezentowali: Nina Janczak, Szymon Paszko, Maria Dryjańska i Filip Kubica.

Nina Janczak zajęła 3 miejsce w kumite kat.+50kg. W kategorii kata Marysia Dryjańska zajęła 3 miejsce, oraz 1 miejsce w konkurencji kumite -35kg. Zauważyć należy, iż Marysia każdą ze swoich walk zakończyła przed czasem przez ippon. Bardzo dobrą walkę stoczył Filip Kubica, mimo fizycznej przewagi przeciwnika, nie uległ mu, a walkę przegrał decyzją sędziów. W turnieju startowało 150 zawodników.
Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5dan).

Organizatorem – Klub Karate Kyokushin SHOGUN ŻORY, którego kierownikiem ośrodka jest Sensei Dariusz Kudyk (3 dan).

Opiekunem grupy był sensei Piotr i sensei Ania.