Czerwionka-Leszczyny: Złoty medal Sebastiana Ślósarczyka na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

0
743

Od 5 do 7 maja w Rybniku trwały Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w pływaniu i bocce. W Igrzyskach udział wzięło 18 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych – łącznie 170 zawodników. Jednym z nich był mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn Sebastian Ślósarczyk. 

Podczas Igrzysk Sebastian Ślósarczyk zdobył I miejsce na dystansie 25 m stylem motylkowym ex aequo z Pawłem Krupińskim – obecnie najlepszym polskim pływakiem wśród osób z zespołem Downa w Polsce i w Europie. Wystartował również na dystansie 100 m stylem dowolnym, gdzie zdobył III miejsce, a wraz ze swoją sztafetą męską na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym wywalczyli II miejsce.

Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych to największa krajowa impreza sportowa Olimpiad Specjalnych. Jest równicześnie przepustką do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w przyszłym roku odbędą się w Berlinie.

Przed Sebastianem Ślósarczykiem kolejne zawody:

„W dniach 13-15 maja w Ciechanowie odbędą się Mistrzostwa Polski w pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI-RAZEM, które są kwalifikacjami do Letnich Igrzysk Europejskich VIRTUS 2022.  – mówi mama Sebastiana – Beata Ślósarczyk. – Przed nami także największe wydarzenie tego roku, czyli Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa, które odbędą się w Portugalii. Trzymajcie kciuki za Sebastiana i jego sportowych przyjaciół!” – dodaje.

Sebastian Ślósarczyk to mieszkaniec dzielnicy Dębieńsko, który poszczycić może się licznymi sukcesami sportowymi. Ma 24 lata, na co dzień jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach. Trzy razy w tygodniu trenuje w sekcji pływackiej w Chorzowie w ramach Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE. Pływanie trenuje również na rybnickim basenie w ramach zajęć Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik. Sebastian jest II Wicemistrzem Europy w pływaniu zawodników z zespołem Downa na dystansie 800 m stylem dowolnym – SUDS Open Euro TriGames 2021 for Down Syndrome Athletes Ferrara Włochy 2021, jest także laureatem stypendium sportowego Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

info: czerwionka-leszczyny.pl