akcje charytatywneCzerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Zawody Międzyklubowe w kickboxingu GUARDIANS CUP IV „Walczymy dla Maxa”

16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Zawody Międzyklubowe w kickboxingu GUARDIANS CUP IV „Walczymy dla Maxa”. Gospodarzami imprezy byli: Guardians Team oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach.

„Życzymy Wam udanej zabawy, ale też udanej rywalizacji. Pokażcie na co Was stać!” – mówiła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Iwona Szmelich, zwracając się do zawodników.

Wydarzenie uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

„Cieszę się, że dzięki takim wydarzeniom jak dzisiejsze zawody, młodzież ma alternatywę do spędzania czasu przy komputerach czy telefonach. Już teraz gratuluję wszystkim zawodnikom. Każdy z Was będzie walczyć o zwycięstwo, niech będzie to walka w duchu fair play. Słowa uznania kieruję w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszego wydarzenia” – mówił Burmistrz Wiesław Janiszewski. Burmistrz wraz z Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską życzyli również wszystkim zawodnikom powodzenia.

Dzieci, młodzież oraz dorośli biorący udział w zawodach walczyli w formułach:
• Touch Contact
• Kick Light
• K-1

Zmaganiom uczestników zawodów towarzyszyły duże emocje i nieoczekiwane zwroty akcji, a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich chwil.

W zawodach rywalizowały reprezentacje klubów:
• Absortio Gym Rybnik
• Uczniowski Klub Karate Kyokushin Orzesze
• SOZO Żory
• Guardians Team Czerwionka

„Podczas wydarzenia zawodnicy oraz ich opiekunowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą wyjazdów biura podróży Edu Travel. Jeżeli ktoś chciał zrobić analizę składu ciała, uzyskać porady dietetyczne lub konsultacje związane z treningiem siłowym, mógł to zrobić na stoisku Bortel Keep Fit Gym. Dodatkową miłą i słodką niespodziankę zawodnikom zrobiła wizyta Św. Mikołaja” – podkreślają organizatorzy zawodów.

„Po raz kolejny podczas zawodów z cyklu Guardians Cup mogliśmy zawalczyć dla Maksa Podlejskiego, który choruje na rzadką chorobę Niemanna – Picka typu C, a środki zebrane podczas wydarzenia wspomogą jego rehabilitację i terapię. Każdy z uczestników zawodów miał również możliwość zobaczenia bogatej wystawy militarnej Arsenał Maksa” – dodają organizatorzy, którzy składają podziękowania za przybycie na zawody wszystkim gościom, kibicom, sympatykom, zawodnikom, trenerom oraz rodzicom zawodników.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach, Polskiej Federacji Kickboxingu oraz Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Społecznej „Łączy nas sport nie narkotyki”.

Info: MiG Czerwionka-Leszczyny