Czerwionka-Leszczyny: Za nami „Wirtualne Ferie z MOK-iem”

0
165

Zakończyły się ferie zimowe. Jak co roku młodzi mieszkańcy Gminy i Miasta mogli uczestniczyć w warsztatach i spektaklach przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie zajęcia odbywały się online.

„Ze względu na wprowadzone obostrzenia nie mogliśmy spotkać się z dziećmi w placówkach kultury, chcieliśmy jednak przygotować atrakcje na czas wolny od zajęć szkolnych. Stąd nasz pomysł, żeby zrealizować ferie wirtualnie. Na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury zamieściliśmy informacje, jakie zajęcia będą odbywały się w dany dzień, a także, w przypadku warsztatów, jakie materiały będą potrzebne uczestnikom – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska. – Od początku pandemii właśnie w taki sposób – wirtualnie –  staramy się umożliwić widzom uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych m.in. w Koncercie Noworocznym czy finale konkursu „O Złote Cygaro Wilhelma”, realizujemy również stałe cykle takie jak „Znane i nieznane” oraz „Pasjonaci”. Cieszą się one sporym zainteresowaniem, nie inaczej było również z ofertą przygotowaną na czas ferii” – dodaje M.Czajkowska.

W tegorocznej ofercie Miejskiego Ośrodka Kultury znalazły się m.in. kreatywne warsztaty, których uczestnicy mogli przygotować wyjątkowe prezenty na Dzień Babci, Dzień Dziadka i Walentynki, stworzyć biżuterię i ozdoby z filcu, lampiony ze słoików oraz ozdoby z bibuły i wikliny papierowej. Nie zabrakło również spektakli teatralnych oraz spotkań z muzyką, podczas których uczestnicy poznawali podstawy budowy i techniki gry na instrumentach takich jak: fortepian, akordeon czy tuba. W ramach „Wirtualnych Ferii z MOK-iem” przypomniano także dawne gry i zabawy, zaprezentowane „baletowe ABC”, czyli garść wskazówek jak powinna wyglądać prawidłowa sylwetka w tańcu oraz jakie są podstawowe ćwiczenia baletowe. Spore grono widzów zgromadziły również prezentacje eksperymentów z fizyki, malarstwa japońskiego oraz wywiady w ramach cyklu „Pasjonaci”. Wszystkie zajęcia, warsztaty, wywiady i pokazy transmitowane były na żywo na Youtube i Facebooku.

Największym zainteresowaniem widzów podczas „Wirualnych Ferii z MOK-iem” cieszyły się warsztaty (prawie 500 osób), wywiady (prawie 400 osób) oraz spektakle (prawie 150 osób).

Na zdjęciach: Przebieg warsztatów, zajęć i pokazów w ramach „Wirtualnych Ferii z MOK-iem”

Info: czerwionka-leszczyny.pl