Czerwionka-Leszczyny: Za nami Ekopiknik

0
184

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce odbył się zorganizowany przez Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach Ekopiknik.

„Dzisiejszy Ekopiknik jest kolejnym z działań związanych z troską o środowisko naturalne. Z Centrum Kulturalno-Edukacyjnego płynie dziś jeden ważny przekaz – walczmy o czyste powietrze i o wszystko, co jest związane z ekologią. Wasza obecność tutaj pokazuje, że mamy wspólny cel i mamy na kogo liczyć w drodze do jego realizacji”

– podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

„Dziękujemy za Waszą obecność, a także za to, że postanowiliście dzisiejsze popołudnie spędzić na Ekopikniku i zainteresować się zarówno wspaniałą muzyką zespołu Carrantouhill, ale również licznymi warsztatami i stoiskami, podczas których będziecie mogli sporo dowiedzieć się na temat ekologii i ochrony środowiska. Życzymy Wam udanej zabawy!”

– dodał Radny Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorz Wolnik.

Na uczestników Ekopikniku czekało wiele atrakcji: strefa animacji dla najmłodszych, strefa edukacji florystycznej, Pasieka Pasjonata, zielone warsztaty dla najmłodszych „Dotknij, poczuj, usłysz!”, warsztaty makramy, koło fortuny z nagrodami, warsztaty ozdabiania toreb ekologicznych, tworzenia zwierzątek z papieru i ekoskarbonek, punkt informacyjny o prawidłowej segregacji i odpowiednim gospodarowaniu odpadami, panele eksperckie: „Zrównoważona konsumpcja, czyli jak optymalnie i świadomie wykorzystywać dostępne nam zasoby” oraz „Ekopolityka Województwa Śląskiego: wyzwania, cele i działania”, zajęcia z jogi oraz interaktywny stand up. Na scenie zaprezentował się zespół Carrantouhill.

W wydarzeniu udział wzięli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorz Wolnik, Radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy gminy.

info: czerwionka-leszczyny.pl

foto:  Hanna Piórecka-Nowak, Katarzyna Mazur