Maja Wita z Leszczyn to pierwsza mieszkanka Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, zarejestrowana w Urzędowym systemie w nowym roku. Wczoraj Maję i jej rodzinę odwiedzili Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik.

Maja urodziła się 6 stycznia o godz. 16.05 w szpitalu w Mikołowie. Ważyła 3200 g i mierzyła 54 cm. Jak przyznają zgodnie dumni rodzice – Pani Anna i Pan Piotr – Maja jest zdrowym i bardzo grzecznym dzieckiem.

Na narodziny dziewczynki czekali już niecierpliwie jej dwaj starsi bracia – siedmioletni Tomek i pięcioletni Bartek. Jako najmłodsza, Maja jest oczkiem w głowie całej rodziny, oczywiście również dziadków, więc w czasie wczorajszego spotkania nie mogło zabraknąć babci Mai.

Burmistrz Gminy i Miasta, odwiedzając rodzinę, podkreślił, że w ubiegłym roku zapoczątkował nowy zwyczaj odwiedzania pierwszego mieszkańca urodzonego w danym roku. „Odwiedzamy seniorów, jubilatów, myślę, że to dobry pomysł, abyśmy mogli też pogratulować rodzicom pierwszego zarejestrowanego u nas mieszkańca”. Burmistrz oraz Pełnomocnik ds. społecznych przekazali na ręce Pani Anny Wity gratulacje i upominki z okazji narodzin dziecka. – „Mai – naszej nowej mieszkance – życzę dużo zdrowia, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu radosnych dni w swoim życiu” – powiedział burmistrz W. Janiszewski. Spotkanie u Państwa Witów upłynęło w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze.

Maja to lubiane i bardzo chętnie nadawane obecnie przez rodziców imię. Według Urzędowych statystyk, to właśnie Maja wiedzie prym wśród najpopularniejszych imion dla dziewczynki w 2018 roku w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny. Na kolejnych miejscach znajdują się imiona: Zuzanna, Hanna i Zofia. Wśród imion męskich największą popularnością na terenie Gminy i Miasta cieszy się Franciszek, a dalej Jakub, Szymon, Michał i Paweł.

Info: czerwionka-leszczyny.pl