Czerwionka-Leszczyny: Wspólny bilet autobusowy dla pasażerów MZK Jastrzębie-Zdrój i ZTM-u Katowice już od stycznia!

0
627

Czerwionka-Leszczyny: Wspólny bilet autobusowy dla pasażerów MZK Jastrzębie-Zdrój i ZTM-u Katowice już od stycznia!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn! Najprawdopodobniej już od stycznia osoby podróżujące komunikacja miejską będą mogły zakupić jeden bilet (a nie dwa jak było do tej pory) by móc korzystać z usług MZK Jastrzębie-Zdrój i ZTM-u Katowice. Wszystko to za sprawą specjalnego porozumienia, które wkrótce zostanie podpisane pomiędzy oboma organizatorami publicznego transportu zbiorowego.

Obecnie pasażerowie, którzy korzystają z komunikacji miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, aby dostać się np. ze Szczejkowic, Palowic czy Bełku do Gliwic muszą kupować dwa różne bilety. Od nowego roku ma się to zmienić dzięki wprowadzeniu wspólnej taryfy biletowej.

– „Wspólny bilet na etapie pilotażowym będzie dotyczył jedynie pasażerów MZK Jastrzębie-Zdrój poruszających się na terenie Czerwionki-Leszczyn i ZTM-u. Będzie on dostępny od stycznia w aplikacji ‚zbiletem.pl’. Podpisanie porozumienia przewidziane jest na połowę grudnia i wówczas będziemy informować o szczegółach.” – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie-Zdrój.

Informację o trwających rozmowach potwierdza także Łukasz Zych z biura prasowego GZM-u: – „Rzeczywiście, trwają rozmowy i prace nad porozumieniem między GZM, ZTM i MZK Jastrzębie-Zdrój w sprawie wspólnej taryfy biletowej. O szczegółach będziemy mogli poinformować, kiedy porozumienie zostanie podpisane.”

Po gminie Czerwionce-Leszczyny kursuje aż osiem linii obsługiwanych przez MZK Jastrzębie-Zdrój (nr 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 309) oraz dwie należące do ZTM-u Katowice (nr 194 oraz 694).

AW