Do nietypowego świętowania Walentynek zachęca Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

„W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o tych, od których otrzymujemy moc bezinteresownej i bezwarunkowej miłości – naszych czworonożnych przyjaciołach. By zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierzaków, zaproponowałyśmy w tym roku akcję walentynkowego wsparcia psów i kotów. W porozumieniu z dyrektorem ZDISK-u i wolontariuszami działającymi na rzecz zwierząt zachęcamy do udziału w tej inicjatywie” – mówią Hanna Piórecka-Nowak i Katarzyna Mazur z UGiM, pomysłodawczynie akcji.

Z walentynkową myślą prowadzona jest zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt. To one cierpią porzucone, głodzone, bite i krzywdzone przez człowieka. Potrzeby bezdomnych czworonogów wskazali wolontariusze z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagają zwierzakom w potrzebie – Sabina Laskowska i Ireneusz Piontek.

„Prosimy o karmę (dla kotów karma sucha i mokra, dla psów głównie mokra), smycze, obroże, preparaty przeciwko kleszczom, odrobinę radości naszym podopiecznym sprawią też zabawki dla zwierząt” – wyliczają wolontariusze.

Aby uwrażliwiać najmłodszych mieszkańców na los bezdomnych zwierząt, UGiM przygotował niespodziankę dla każdego dziecka, które pod opieką rodziców lub dziadków przyniesie upominek. Jest nią dyplom z podziękowaniem za szlachetne serce okazane zwierzętom w potrzebie.

Prezenty dla potrzebujących zwierzaków można składać w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (ul. Parkowa 9, Punkt Informacyjny w godz. pracy Urzędu) oraz w ZDISK-u (ul. Polna 6, portiernia, czynne codziennie przez całą dobę) od 14 do 21 lutego.

Okaż serce i pomóż!

Info: czerwionka-leszczyny.pl