Wakacje w pełni. MOK przygotował dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji.

Placówki Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach w poszczególnych miejscowościach, jak co roku, przygotowały dla dzieci i młodzieży szereg ciekawych zajęć. W programie znalazły się m.in. zabawy integracyjne, gry, pikniki, wycieczki oraz warsztaty kreatywne. Kolejne z nich odbyły się dzisiaj w Bełku, gdzie najmłodsi stworzyli wyjątkowe letnie pejzaże, przedstawiające górskie oraz nadmorskie widoki. Jak sami przyznali, większość prac zainspirowana została miejscami, które sami odwiedzili podczas wakacyjnych wyjazdów. Uczestnicy zajęć w świetlicy w Stanowicach spędzili czas z kolei na wspólnych grach i zabawach.

Kolorowe wstążki, sznurek, koraliki, piórka – te przedmioty były potrzebne dzisiaj uczestnikom warsztatów w Palowicach. Łapacze snów, które powstały z tych materiałów, to magiczne amulety, wywodzące się z wierzeń Indian. Twierdzili oni, że nasze sny dzielą się na dobre i złe, które zsyłane są z nocnego, ciemnego nieba. Zadaniem łapacza snów było zatrzymanie koszmarów sennych – jako te wielkie i niezdarne, wpadały w sieć wyplecioną ze sznurka, grzęzły w niej, a wraz z pierwszymi promieniami słońca wyparowywały razem z poranną rosą. Dobre sny – małe i sprytne, przeciskały się przez sieć i spływały na śniącego po piórach, zawieszonych na wstążkach, zsyłając mu dobry sen. Zgodnie z wierzeniami, łapacze snów powinny być tak zawieszone, aby mogły do nich dosięgnąć pierwsze promienie słoneczne.

Każdy z uczestników warsztatów, rozpoczął tworzenie swojego łapacza snów od zaplecenia sznurków na specjalnym okręgu. Następnie, każdy musiał zapleść na okręgu sieć, a w nią wpleść kolorowe koraliki. Ostatnim krokiem do ukończenia łapacza snów było dowiązanie do niego różnobarwnych wstążek oraz doczepienie piórek.

Na dzieci i młodzież, do końca wakacji czekają kolejne warsztaty i wycieczki. Pełna wakacyjna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach znajduje się na: http://www.ckecl.pl/zapraszamy-na-wakacje-z-mok-iem/

Info: czerwionka-leszczyny.pl