Czerwionka-Leszczyny: W 19. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów wygrywa na wyjeździe z LKS „Olza” Godów 1:5 (1:3).

0
238

W 19. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów wygrywa na wyjeździe z LKS „Olza” Godów 1:5 (1:3).

Mecz rozegrany na boisku w Godowie z zespołem dolnej części ligowej tabeli, który w ostatnich spotkaniach potrafił urwać punkty drużynom TKKF Sokół Chwałęcice 2:2 oraz TKKF Jedność Grabownia 1:1.

Początek spotkania nie pierwszy raz w tym sezonie rozpoczął się źle dla nas, bowiem w 6. minucie popełniamy indywidualne błędy i zawodnik gospodarzy strzałem z ostrego kąta wyprowadza jego drużynę na prowadzenie 1:0. Po stracie bramki, nasz zespół szybko reaguje i już w 7. minucie doprowadzamy do wyrównania. Akcję lewą stroną przeprowadza Kamil Cieślik, który wykłada piłkę do nadbiegającego Jakuba Reguły a nasz skrzydłowy płaskim strzałem zdobywa bramkę na 1:1. W 31. minucie meczu po dwójkowej akcji Sebastiana Bajury i Michała Rosiaka, ten pierwszy zostaje sfaulowany w polu karnym przeciwnika i sędzia odgwizduje rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki ustawionej na 11. metrze podchodzi Szymon Bartyzel i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy, zmieniając wynik spotkania na 1:2. Chwilę później, błąd obrońcy drużyny gospodarzy wykorzystuje Kamil Cieślik, który zabiera piłkę i płaskim strzałem w stronę dalszego słupka zdobywa gola na 1:3. W dalszej części pierwszej połowy bramki już nie padły i na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa to przewaga naszego zespołu, który kontrolował przebieg spotkania. Nasi zawodnicy nie pozwalali drużynie gospodarzy na tworzenie sobie korzystnych sytuacji a dodatkowo w końcowej fazie meczu zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw w 80. minucie podanie Michała Rosiaka przejmuje Rafał Karpowicz i sprytnym lobem zaskakuje bramkarza Olzy, a na koniec Adrian Koczot wykorzystuje kolejną jedenastkę po ponownym faulu na Sebastianie Bajurze.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Płomienia 1:5 i kolejnymi trzema punktami na naszym koncie. 💪😉

Zespół Płomienia wystąpił w następującym składzie:

1️⃣ M. Czempiel (br.)

4️⃣ D. Czempiel

2️⃣3️⃣ K. Czempa (kpt.) 🟨

1️⃣3️⃣ Sz. Bartyzel ⚽️

6️⃣ S. Bajura 🦵🦵

5️⃣ R. Koperski

1️⃣0️⃣ J. Papiernik

2️⃣0️⃣ W. Papiernik

1️⃣1️⃣ M. Rosiak 🦵

1️⃣8️⃣ J. Reguła ⚽️

1️⃣9️⃣ K. Cieślik ⚽️ 🦵

Ławka rezerwowych:

9️⃣6️⃣ J. Woźnikowski (br.)

7️⃣ M. Śliwiński

8️⃣ D. Jaworski

9️⃣ A. Koczot ⚽️

1️⃣6️⃣ K. Kurpan

2️⃣2️⃣ R. Karpowicz ⚽️

Trener – Krzysztof Grochla

Kierownik drużyny – Damian Halmer

Dziękujemy drużynie LKS „Olza” Godów za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach! 😀

Pozostałe wyniki oraz tabela ligowa na stronie Śląskiego ZPN:

https://www.slzpn.pl/rozgrywki/seniorzy/klasa-b?liga=7

Następne spotkanie rozegramy na własnym boisku w niedzielę 14 maja o godzinie 14.00 z KS Szczerbice.

Info: KS Płomień Czuchów