W piątek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było to zwieńczenie szóstego roku funkcjonowania Uniwersytetu.

„Po raz kolejny mamy zaszczyt uczestniczyć w zakończeniu roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach. Ilość słuchaczy oraz ich zaangażowanie wskazuje, że powołana sześć lat temu inicjatywa była słusznym wyborem, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękuję za to, że jesteście i z roku na rok rozwijacie swoje zainteresowania. Podziękowania składam zarówno na ręce słuchaczy UTW, jak również wykładowców prowadzących zajęcia. Gratuluję Wam chęci rozwoju, doskonalenia się i poszukiwania czegoś nowego”  – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, zwracając się do Rady Słuchaczy, Rady Programowej, wykładowców i studentów.

W mijającym roku akademickim Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach prowadził lektoraty z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego, zajęcia ruchowe: aerobik, zajęcia taneczno-ruchowe, pilates, jogę i aqua aerobik, zajęcia komputerowe, kurs obsługi urządzeń mobilnych, studentom zaproponowano także robótki ręczne, florystykę, malarstwo, a nawet gry towarzyskie. Swoją działalność kontynuował także chór żeński. Studenci mieli okazję uczestniczyć w licznych wykładach i wycieczkach a także spotkaniach i konferencjach naukowych.

Inicjatorzy spotkania złożyli na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Wicestaroty Powiatu Rybnickiego Marka Profaski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marioli Czajkowskiej podziękowania za wspieranie działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach. Podczas uroczystości wręczono także dyplomy dla studentów roku oraz prowadzących zajęcia w minionym roku akademickim.

W uroczystym zakończeniu roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, Przewodnicząca Komisji Działalności Gospodarczej, Promocji i Rozwoju Jolanta Szejka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek, przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Rybnika, Rada Programowa, Rada Słuchaczy, wykładowcy i studenci UTW.

Wieczór zakończył się występem Chóru żeńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach oraz zespołu Ale Babki.

Info: czerwionka-leszczyny.pl