Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Ulicówka XII i zakończenie lata w Bełku

W minioną sobotę w Bełku odbyło się zakończenie lata połączone z kolejną edycją Ulicówki – sąsiedzkiego turnieju piłki nożnej.

Była to już dwunasta edycja imprezy, która od samego początku cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, a na przestrzeni lat na stałe wpisała się w kalendarz imprez sołectwa. Do turnieju zgłaszają się co roku reprezentanci poszczególnych ulic, osiedli oraz organizacji, mających swoją siedzibę w Bełku.

W tym roku było to 9 drużyn:

– Tenneco
– Osiedle
– ulica Główna
– ulica Piasta
– ulica Ramży
– ulica Szeroka/ Szczejkowicka
– ulica Nalepy
– ulica Graniczna
– ulica Palowicka

Wszystkich uczestników uroczyście przywitała Sołtys Sołectwa Bełk, która życzyła zawodnikom powodzenia, zdobycia jak największej ilości bramek oraz udanego turnieju.

Po rozegraniu wszystkich meczów na podium stanęli zawodnicy z drużyn:

3 miejsce: ulica Szeroka/Szczejkowicka
2 miejsce: ulica Ramży
1 miejsce: ulica Główna

Oprócz tego wyłoniono najlepszego strzelca, którym został Paweł Faber oraz najlepszego bramkarza – Rafała Sysiaka. Podczas turnieju rozegrano również konkurs „TurboKozak Ulicówki”, mający na celu prezentację umiejętności piłkarskich młodszych zawodników. Zwycięzcą konkursu został Adrian Rojek.

Sobotnie wydarzenie dostarczyło uczestnikom nie tylko sportowych emocji. Dwunasta edycja Ulicówki była połączona z zakończeniem lata, podczas którego na najmłodszych czekały liczne atrakcje: zabawa na dmuchańcach, strefa animacji, gry i zabawy sportowe, pokaz baniek mydlanych klocki XXL i warsztaty LEGO.

Info: Czerwionka-Leszczyny