Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Uczniowie z Grecji i Hiszpanii goszczą w Czerwionce-Leszczynach

Szkoła Podstawowa nr 4 we współpracy ze szkołami z Grecji i Hiszpanii realizuje projekt „SMILE – It’s learning time!” dofinansowany ze środków unijnych.

Od 10 do 17 marca w Czerwionce-Leszczynach trwa wizyta szkół partnerskich z Hiszpanii i Grecji. Dzisiaj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w spotkaniu z uczniami i ich opiekunami z Grecji i Hiszpanii oraz Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

„Witam bardzo serdecznie uczniów i opiekunów biorących udział w tym wyjątkowym projekcie. Dzięki obecności w strukturach unijnych, nasza młodzież może nawiązywać współpracę z rówieśnikami z innych krajów, dzielić z nimi wspólne zainteresowania, a także poznawać ich kraje. To wspaniała wartość przynależności do UE, która będzie procentować. Cieszę się z Waszych odwiedzin w Czerwionce-Leszczynach i mam nadzieję, że pobyt na Śląsku dostarczy Wam wielu pięknych, niezapomnianych wrażeń. Spotykajcie się, zawiązujcie przyjaźnie, szanujcie się i uczcie się od siebie” – mówił Burmistrz.

Burmistrz podziękował także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Iwonie Szmelich oraz nauczycielkom z SP 4 za koordynowanie wizyty uczniów w Czerwionce-Leszczynach.

Pobyt dzieci i ich opiekunów w Czerwionce-Leszczynach potrwa tydzień. W tym czasie jego uczestnicy będą uczestniczyć w codziennych warsztatach z nowoczesnych technologii organizowanych w SP4 i poznawać Czerwionkę-Leszczyny, odwiedzą również m.in. Kraków i Oświęcim. Celem współpracy jest wspólna nauka, wymiana doświadczeń, uświadomienie oraz przybliżenie uczniom i nauczycielom różnorodności kultur, języków i wartości europejskich, rozwój uczniów na drodze do obywatelstwa europejskiego, a także podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.

Info: UMiG Czerwionka-Leszczyny