Od 24 do 28 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Leszczynach postawili na ruch, podejmując wyzwanie przebiegnięcia codziennie, w trakcie pobytu w szkole, jednej mili lądowej (1609m). Wszyscy uczniowie od klasy 4 do 8, a także uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami na piątej lekcji wychodzili w teren, aby pokonać dystans ponad 1,6 km. Inspiracją był projekt pod nazwą “The Daily Mile”, realizowany w Anglii.

Uczniowie pokonywali dystans biegnąc, natomiast ci o mniejszych możliwościach mogli po prostu maszerować. Liczyła się wytrzymałość i chęć osiągnięcia wyznaczonego celu. Dla wielu uczniów była to pierwsza okazja, aby zmierzyć się z takim dystansem. Każdy mógł poznać swoją wytrzymałość i poziom kondycji fizycznej. Tempo dyktowali nauczyciele wychowania fizycznego wraz z dyrektorem szkoły. Liczył się cel, a nie czas i miejsce na mecie. Każdy uczeń SP nr 1 pokonał w sumie ponad 8 km w ciągu tego tygodnia.

“Widzimy, że “Tydzień z milą” się sprawdził i chcielibyśmy na stałe wprowadzić tego typu rozwiązanie w naszej szkole – wyjaśnia dyrektor SP nr 1 Krzysztof Kalinowski. – Obserwujemy, że kondycja fizyczna dzieci niestety jest coraz gorsza, a jednak dobry pomysł i motywacja sprawiają, że uczniowie chętnie włączają się w inicjatywy propagujące aktywne spędzanie czasu. Wielu uczniów zgłasza, że chciałoby kontynuować biegi” – dodaje dyrektor i pracuje już nad koncepcją codziennej aktywności uczniów w leszczyńskiej podstawówce.

Info: czerwionka-leszczyny.pl