W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego.

Od samego poranka rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Później przyszedł czas na rozgrywki amatorów niezrzeszonych w PZTS i wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Ostateczna konkurencja open zakończyła rywalizacje.

„Turniej zgromadził kilkudziesięciu miłośników tenisa stołowego, w tym nie tylko mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, ale również gości z Gliwic, Mikołowa, Żor, Pszowa, Zabrza i Rudy Śląskiej – zaznaczył Aleksander Pyszny, dyrektor SP nr 8, organizator turnieju. – Przed laty w SP 8 organizowane były regularne zajęcia i turnieje tenisa stołowego dla uczniów. Jednym z uczestników tych zajęć był Przemysław Stokłosa. To z jego inicjatywy jesienią 2018 odbył się w Dębieńsku pierwszy turniej. Obecny był już drugim i mam nadzieję na kontynuację tej inicjatywy. Jak widać, rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób dorosłych, w kategoriach amator i open”.

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski obserwował rozgrywki i złożył gratulacje na ręce uczestników turnieju. Zadeklarował również swoje wsparcie dla tej dyscypliny i objęcie patronatem następnego turnieju, przewidzianego na wiosnę br.

Ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:

Uczniowie:

1. Marcin Sławiński (Gliwice)

2. Kamil Jendrusz (Mikołów)

3. Paweł Pietras (Czerwionka-Leszczyny)

Amatorzy z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny:

1. Barbara Ciołek

2. Piotr Ciołek

3. Andrzej Grochla

Open:

1. Kamil Durak (Ruda Śląska)

2. Adam Płaczek (Czerwionka-Leszczyny)

3. Piotr Zemła (Gliwice)

4. Sabina Wyrobek (Czerwionka-Leszczyny)

Info: czerwionka-leszczyny.pl