Czerwionka-Leszczyny: Transport z darami dla Ukrainy

0
173

Dziś do Czerwionki-Leszczyn dotarł piąty już transport darów dla Ukrainy, zorganizowany przez społeczność zaprzyjaźnionego miasta Bad Sachsa.

Dary, które dotarły dziś do Czerwionki-Leszczyn zostały zakupione dzięki środkom zebranym przez mieszkańców niemieckiego miasta i władze samorządowe. Zbiórka została zorganizowana z inicjatywy Burmistrza Bad Sachsy Daniela Quade.

Wśród rzeczy, które dotarły do Czerwionki-Leszczyn znalazły się m.in. apteczki, bandaże, materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne i ochronne, które trafią na front. Zebrane dary, podobnie jak w przypadku poprzednich transportów, przywiózł Pan Grzegorz Muras, mieszkaniec Bad Sachsy, a wcześniej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

„Pomoc, która dotarła dziś do Czerwionki-Leszczyn i zostanie przekazana do Dubna jest efektem porozumienia i apelu, który skierowaliśmy w grudniu do Burmistrza Bad Sachsy Daniela Quade wspólnie z miastami partnerskimi Czerwionki-Leszczyn. Dziękujemy w imieniu wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują – podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – W najbliższym czasie przekażemy do Ukrainy tę pomoc razem z darami od samorządu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny” – dodał Burmistrz.

info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here