Czerwionka-Leszczyny: Sztafeta rowerowa oraz festyn rodzinny – 25 czerwca

0
180

W najbliższą sobotę, 25 czerwca odbędzie się sztafeta rowerowa oraz festyn rodzinny ze wspólnym grillowaniem na terenie leszczyńskiego zameczku.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 9.00 do 17.00. Sztafeta obejmuje przejazd trasą liczącą ok. 60 kilometrów przez wszystkie dzielnice i sołectwa gminy, tj.: Leszczyny, Książenice, Czuchów, Czerwionkę, Dębieńsko, Bełk, Palowice, Szczejkowice, Stanowice i Przegędzę. Sztafeta wystartuje sprzed leszczyńskiego zameczku o godz. 9.00. Uczestnicy mogą dołączyć do niej w każdej miejscowości.

Dystans sztafety – 60 km nawiązuje do obchodów jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom, które są obchodzone w 2022 roku.

Zapisy: na terenie zameczku w dniu wydarzenia, tj. 25 czerwca od godz. 8.15 oraz elektronicznie za pośrednictwem zgłoszenie na email: wioleta.grzybek@aktywnispolecznie.com (do 24 czerwca).

Dla uczestników, którzy przejadą cały dystans sztafety oraz części osób, które pokonają znaczną część trasy, przewidziano na mecie posiłek.

Na uczestników wydarzenia od godziny 13.00 czekać będą: miasteczko ruchu drogowego, stoisko rowerowe, stoiska gastronomiczne. Dla najmłodszych przygotowane zostaną animacje i dmuchańce.

Od godziny 14.00 zaplanowano m.in.:

  • prelekcje:
    – bezpieczeństwo w ruchu drogowym
    – tradycja leszczyńskiego zameczku,
  • pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • konkursy dla dzieci i całych rodzin. Na zwycięzców konkursów czekają drobne upominki.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywni Społecznie.

Zadanie finansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

info: czerwionka-leszczyny.pl