Dziś, 21 maja, Szkoła Podstawowa nr 5 obchodzi święto Szkoły i Patrona – Henryka Sienkiewicza. Co roku, z tej właśnie okazji, placówka organizowała wspaniałe uroczystości. Obecnie, ze względu na pandemię koronawirusa, szkolne mury opustoszały, ale to nie przeszkodziło w zaplanowaniu szeregu kreatywnych przedsięwzięć angażujących szkolną społeczność.

„4 lata temu szkoła obchodziła jubileusz stulecia istnienia, z tej okazji nadano jej imię pisarza, patrioty – Henryka Sienkiewicza. W tym roku świętujemy online. W taki też sposób przeprowadzono konkursy, prezentacje multimedialne i inne atrakcje. Dziękuję za liczny udział, gratuluję wyróżnionym i nagrodzonym” – powiedziała Małgorzata Marciniak, dyrektor SP nr 5, zwracając się do uczniów w specjalnie przygotowanym z tej okazji materiale wideo.

Szkoła zaprosiła m.in. do udziału w konkursie literackim na wiersz o Patronie, zachęciła do zaprezentowania mody w stylu Sienkiewicza, zaśpiewania piosenki na temat Patrona, nie zabrakło konkursu wiedzowego, konkursu na logotyp wydarzenia, ciekawostką była także rywalizacja pn. „Henryk Sienkiewicz łamie przepisy kulinarne”.

Efekty pracy dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów zachwycają!

Wszystkie prace mogą Państwo zobaczyć klikając poniższy link:

http://www.sp5czerwionka.pl/

Serdecznie zapraszamy! A Szkole życzymy kolejnych wspaniałych jubileuszy!

Info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here