21 grudnia, już po raz jedynasty, na terenie osiedla Familoków odbył sie Jarmark Bożonarodzeniowy – Święto Makówek.

Jak co roku, jarmark przyciągnął na plac rekreacyjny tłumy mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, chcących skosztować wyjątkowego, świątecznego deseru, jakim są makówki. Mak, bułka, bakalie, mleko z masłem – to przepis na tę tradycyjna śląską potrawę wigilijną, jednak każda z gospodyń przyrządza ją tak naprawdę na swój sposób.

„Już od ponad dziesięciu lat spotykamy się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, żeby skosztować świątecznego deseru – makówek, przygotowywanych przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Czerwionki-Leszczyn. Życzę wszystkim, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia spędzili w spokojnej, rodzinnej atmosferze, wypełnionej spotkaniami z najbliższymi” – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Do życzeń Burmistrza przyłączyli się również Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik oraz radni Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach i radni powiatu.

Wszystkich zgromadzonych tego dnia na osiedlu Familoków, w świąteczny nastrój wprowadziły wystepy dzieci z Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną” w Czerwionce oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Dębieńsku. Na scenie zaprezentowała się również Kapela z Naszego Miasteczka.

Jak co roku, uczestnicy Jarmarku mogli zakupić ozdoby i dekoracje świąteczne na stoiskach z rękodziełem artystycznym, na najmłodszych czekała świąteczna karuzela, mogli również spotkać się z Mikołajem, który częstował ich słodkościami. Tradycyjnie, nie zabrakło światecznej fotobudki oraz konkursów, w których można było wygrać jedną ze stu choinek. W tym roku ogromnym powodzeniem cieszyły się również gorąca czekolada, grzane wino i bezpłatna herbata serwowane w familokowych, papierowych ekokubkach.

Info: czerwionka-leszczyny.pl