W miniony weekend odbył się Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu Starym, na którym naszą gminę reprezentowały Gospodynie z Czuchowa i Książenic.

Już po raz dziewiąty, w Licheniu Starym zrobiło się niezwykle gwarnie i kolorowo. Wszystko dzięki Ogólnopolskiemu Zjazdowi Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich, który na stałe wpisał się już w kalendarz wrześniowych wielkopolskich imprez. Podczas tegorocznego Zjazdu Gospodynie zaprezentowały się w kilku konkurencjach, wśród których znalazły się:

– Konkurs Ciasta

– Konkurs na Tradycyjne Potrawy z Dyni

– Konkursowy Pokaz Mody „W zgodzie z naturą”

W Konkursie Ciast Gospodynie z Czuchowa i Książenic zajęły IV miejsce, w Konkursie na Tradycyjne Potrawy z Dyni KGW Książenice – IV miejsce a KGW Czuchów – V miejsce. Gospodynie z Czuchowa dodatkowo triumfowały w Konkursowym Pokazie Mody „W zgodzie z naturą”, zajmując w nim I miejsce.

Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich jest co roku okazją do  wymiany doświadczeń i poglądów kobiet działających w różnych grupach i organizacjach. Patronat honorowy nad Zjazdem objęła Para Prezydencka.

Info: czerwionka-leszczyny.pl