Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym dzieci z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach wystąpiły dla swoich babć i dziadków.

No a gdyby ich nie było,

Dzieciom trudno by się żyło.

Kto by bajki opowiadał.

Kto by rady mądre dawał?”

Tymi słowami piosenki wszystkie przedszkolaki rozpoczęły swój wczorajszy występ, będący prezentem dla babć i dziadków. Dzieci nie tylko zaśpiewały piosenki, zatańczyły i wyrecytowały wiersze, ale zaprosiły również wszystkich zebranych na sali do wspólnej zabawy. Nie zabrakło również głośno odśpiewanego „Sto lat”.

„W imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz w imieniu całej Rady Miejskiej składam najserdeczniejsze życzenia z okazji tak pięknego święta, jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Życzę dużo zdrowia, radości, siły oraz pociechy z wnucząt” – mówiła Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefania Szyp, zwracając się do wszystkich babć i dziadków obecnych na sali. Do życzeń przyłączył się również Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda: „Te dwa styczniowe dni są symboliczne – wtedy wnukowie składają wam życzenia, ale wszyscy dobrze wiemy, że każdego dnia babcie i dziadkowie odgrywają w życiu i wychowaniu dzieci równie ważną rolę, co rodzice” – podkreślił B. Strzoda.

„Dzieci nie tylko długo przygotowują się do występów z okazji Dnia Babci i Dziadka, ale są to te święta, których nie mogą się doczekać. Cieszą się, że na widowni zobaczą swoich dziadków, dlatego dzisiejsza uroczystość jest taka wyjątkowa” – mówiła Dyrektor Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach Gabriela Grochla.

Po występach dzieci dla wszystkich zaproszonych gości wystąpił zespół Tomix.

Info: czerwionka-leszczyny.pl