Dzisiaj odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, starszych, wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem.

„Nasze wigilijne spotkanie z osobami, które znalazły się w trudniejszej sytuacji, stało się już tradycją w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. W tym szczególnym czasie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia na nadchodzące święta oraz Nowy Rok, jednak najważniejsze jest, żeby o potrzebach drugiego człowieka pamiętać przez 365 dni w roku” – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. „Co roku organizujemy wigilię dla osób samotnych, starszych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W tym roku przy wspólnym stole zasiadło około 100 osób z naszej gminy. Zawsze przyświeca nam ten sam cel, aby w czasie Bożego Narodzenia, chociaż poprzez dzisiejsze spotkanie, nikt z nich nie był sam” – podkreślali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach oraz Stowarzyszenia Pomocy Feniks.

Uczestnikom spotkania życzenia złożyli oraz przełamali się opłatkiem Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek, Ksiądz Dziekan Dekanatu Dębieńsko Roman Kiwadowicz, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy „Feniks”.

Wigilia dla samotnych zorganizowana została przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach. Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Info: czerwionka-leszczyny.pl