Czerwionka-Leszczyny: Sportowe sukcesy mieszkańców gminy

0
175

W ostatnim czasie mieszkańcy naszej gminy z sukcesem brali udział w licznych zawodach sportowych.

5 września odbyły się zawody IRONMAN 5150 Warsaw, w których wziął udział Sebastian Ślosarczyk. Propozycję startu w zawodach otrzymał on od Łukasz Głaska, założyciela drużyny ParaSportowi Pro Team.

„W lipcu Sebastian uczestniczył w obozie sportowym organizowanym przez ParaSportowi dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i świetnie mu poszły treningi w wodach otwartych. Sebastian to wojownik, lubi próbować nowych wyzwań, dlatego nie trzeba było długo namawiać go do udziału w IRONMAN. Do tego doszła idea promocji profesjonalnego sportu osób z zespołem Downa, która jest nam bardzo bliska. Do ostatnich chwili nie byliśmy pewni, z kim wystartuje w drużynie. W chwili, gdy dowiedzieliśmy się, że na etapie biegowym wystartuje Filip Walicki, jedyny polski ultramaratończyk z zespołem Downa zrozumieliśmy, że znajdujemy się w doborowym towarzystwie. Kiedy swój udział potwierdził Tomasz Karolak wiedzieliśmy, że jest szansa aby o sportowych możliwościach sportowców z zespołem Downa dowiedziała się duża rzesza ludzi”

– mówi mama Sebastiana – Beata Ślósarczyk, która opisuje również przebieg samych zawodów:

„Sam start był wyjątkowym przeżyciem. Od samego przyjazdu dało się czuć tą niesamowitą atmosferę zawodów triathlonowych, zupełnie nieznanych Sebastianowi wcześniej. Sebastian fantastycznie współpracował z Łukaszem, zupełnie jakby w ogóle się nie denerwował. To niesamowite uczucie móc go oglądać wbiegającego do wody przed takim tłumem ludzi o wschodzie słońca. Pod opieką Łukasza Głaska Sebastian, bardzo sprawnie pokonał 1500 m. Jego rewelacyjny czas 33:58 dawał 5 pozycje ze wszystkich 18 sztafet. Należy dodać, że tylko ParaSportowi Pro Team byli drużyną z niepełnosprawnymi zawodnikami. Owacje jakie dostał Sebastian przy wyjściu z wody, pozostaną na długo w jego pamięci i wszystkich, którzy tam byli. Z pozostałymi członkami sztafety Sebastian spotkał się na linii mety. Wszyscy doskonale wykonali swoje zadania. Ostatecznie skończyli na 14 pozycji i otrzymali pamiątkowe medale”

– mówi B. Ślosarczyk.

Dobrą passę sportowców z Czerwionki-Leszczyn kontynuowali zawodnicy MUKS Wilhelm Szewczyk. W dniach 5-6 września odbyły się European Kids Athletics Games Brno, prestiżowe zawody lekkoatletyczne organizowane już od 15 lat dla dzieci i młodzieży z całej Europy.  Zawodniczka MUKS Wilhelm Szewczyk Lena Zawadzka, która po raz drugi z rzędu startowała w tych zawodach, zdobyła złoto w biegu na dystansie 60m i srebro w skoku w dal. W roku ubiegłym również zwyciężyła na dystansie 100m i była druga w skoku w dal

Kilka dni później – 11 września, lekkoatleci wzięli udział w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Młodzików.

„Mistrzostwa to złoty medal Karoliny Masłowskiej w wieloskoku z wynikiem 9,99m.  Karolina poprawiła swój rekord życiowy o 61cm. Startowała jeszcze w  konkursie rzutu oszczepem, w którym zajęła 7 miejsce z nowym rekordem  życiowym.  To również złoty medal Dominika Majewskiego w wieloskoku z wynikiem 12,27m, który poprawił swój rekord życiowy o 58cm – mówi Prezes MUKS Wilhelm Szewczyk Mirosław Szopniewski. – Mistrzostwa to również sukcesy Klaudii Chrostek, która zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 100m. Klaudia  podczas rozgrzewki zaliczyła niewielkie skręcenie stopy, a w biegu  finałowym potknięcie po wyjściu z bloków. Mimo tych przeciwności  Klaudia biega coraz szybciej. 100m pokonała w czasie 12,48sek  To także Srebrny medal Dominika Majewskiego w biegu na 300m ppł. A zarazem jego pierwszy start w tej bardzo trudnej konkurencji. Czas jaki uzyskał to  43,01sek.” – dodaje M. Szopniewski

Mistrzostwa to również dobry start Kingi Szendzielorz, która startowała na dystansie 100m oraz Amelii Wojny, której rekord życiowy w biegu na 100m obecnie wynosi 15,03sek.

Również 11 września odbyły się zawody Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Koninie. Wziął w nich również udział mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn – Sebastian Dobosz, który wywalczył złoto w kategorii MASTERS – 100kg niebieski pas. Obydwie walki laureat nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za osiągnięcie wysokich wyników sportowych lub za wybitne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu w roku 2020 zakończył przed czasem przez poddanie się przeciwnika.

info: czerwionka-leszczyny.pl