Szkoła Podstawowa w Stanowicach bierze udział w akcji „Dzieciaki do rakiet”.

„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy szkoły podstawowe z całej Polski biorą udział w konkursie, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. W tym roku nagrodzonych zostanie aż 70 szkół.

„Dzieciaki do rakiet” to także bezpłatne warsztaty tenisowe, które od 3 lat organizowane są w różnych miastach Polski. Dzięki nim już ponad 5 500 dzieci postawiło swoje pierwsze tenisowe kroki. Wakacyjne warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy oraz ambasadorzy akcji – Urszula Radwańska i Mariusz Fyrstenberg. Tegoroczne, letnie spotkania z tenisem odbyły się m.in. w Karpaczu, Świnoujściu, Międzyzdrojach, Władysławowie, Sopocie i Zakopanem.

Z terenu naszej gminy do konkursu zgłosiła się Szkoła Podstawowa w Stanowicach. Na przesłanym filmie uczniowie SP Stanowice promują zdrowy tryb życia i przekonują, że przez cały rok można być aktywnym, niezależnie od pogody i rodzaju uprawianego sportu.

W konkursie wyłonionych zostanie 70 szkół – 60 wybiorą internauci w głosowaniu, o nagrodach dla pozostałych 10 zdecydują organizatorzy. Szkoły otrzymają zestawy profesjonalnego sprzętu do tenisa przystosowanego do nauki dzieci. Dodatkowo z każdej zwycięskiej szkoły 2 nauczycieli wychowania fizycznego otrzyma zaproszenia na specjalne szkolenia współorganizowane przez Polski Związek Teniosowy. Szkolenia w pełni przygotują nauczycieli do nauki tenisa ziemnego podczas lekcji wychowania fizycznego, pokażą również jak najlepiej wykorzystać otrzymany w konkursie sprzęt.

Głosować na SP Stanowice można na stronie: https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/429/szkola-podstawowa-w-stanowicach.

Codziennie można oddać 5 głosów. Głosowanie trwa od 19 listopada, do 18 grudnia br.
Listę zwycięzców opublikowana zostanie na stronie https://www.dzieciakidorakiet.pl/ 21 grudnia br.

Serdecznie zachęcamy do głosowania!

Info: czerwionka-leszczyny.pl