Czerwionka-Leszczyny: Śniadanie na trawie

0
247

Już najbliższą niedzielę, 7 sierpnia w parku przy ul. Parkowej w Czerwionce będzie można wziąć udział w ciekawym wydarzeniu – ekośniadaniu na trawie. Spotkanie ma na celu promocję ekologicznych postaw oraz integrację mieszkańców. Organizatorzy zapraszają, by ten niedzielny poranek spędzić wspólnie z rodziną, znajomymi czy sąsiadami. Zachęcają do zabrania koców oraz swoich ulubionych przekąsek.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje i elementy edukacyjne. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty ekologiczne dla całych rodzin dotyczące tematyki „Zero Waste”. Chętni podczas zaplanowanych warsztatów będą mogli również przygotować swój miniogród w słoiku. Dla najmłodszy przewidziane są także atrakcje i konkursy z nagrodami.

„Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w wydarzenie. Oprócz warsztatów, konkursów i atrakcji przygotujemy drobny, symboliczny, zdrowy poczęstunek”

– mówi Michał Toman, radny Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, współorganizator wydarzenia.

W ramach wydarzenia będzie również możliwość wzięcia udziału w rożnych formach aktywności fizycznej. Impreza rozpocznie się od wspólnej rozgrzewki fitness. Zorganizowana zostanie również m.in. strefa wymiany książek i roślin. Organizatorzy zachęcają, by podczas wydarzenia podarować drugie życie przedmiotom, których już nie potrzebujemy.

W czasie trwania „Ekośniadania na trawie” uczestnicy mają także wspólnie zadbać o najbliższe otoczenie zbierając porzucone śmieci.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 12.00.

 

Projekt „Nie (bądź) śmieć!”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Nie (bądź) śmieć!”, który dofinansowany jest ze środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwonka-Leszczyny. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polska 2050, które już kilkukrotnie organizowało wspólną akcję ekologiczną sprzątanie Tamy.

Partnerami Ekośniadania są stowarzyszenia Luxtorpeda i Aktywni Społecznie Czerwionka-leszczyny.

Projekt „Nie (bądź ) śmieć” realizowany jest na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny i  jego zakres obejmuje:

  • organizację dwóch ekośniadań (7 sierpnia i 3 września),
  • produkcję tabliczek do wiat śmietnikowych informujące o sposobie segregacji odpadów,
  • stworzenie 2 filmów edukacyjnych przez młodzież,
  • organizacja konkursu ekOskary.

info: czerwionka-leszczyny.pl