Dużą hojnością wykazali się mieszkańcy Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Do puszek WOŚP-u wrzucili łącznie 39 345,67 zł. To nowy rekord sztabu WOŚP-u w naszej miejscowości.

Na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny kwestowało w niedzielę 70 wolontariuszy. Ta wyjątkowa akcja sprawia, że jej częścią chcą się poczuć osoby w różnym wieku. Najmłodszy wolontariusz miał zaledwie 7 lat, nie zabrakło dzieci i młodzieży szkolnej, studentów, ale także trzydziesto-, czterdziestolatków.

“Blisko 40 tys. zł to rekordowa kwota w Czerwionce-Leszczynach. Cieszymy się ogromnie! Mieszkańcy okazali wielką pomoc i życzliwość dla wolontariuszy. Po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć” – mówi Marek Looze, komendant hufca ZHP w Czerwionce-Leszczynach, a zarazem szef lokalnego sztabu WOŚP-u.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także charytatywne aukcje na portalu allegro.pl. Dochód z przekazanych przez mieszkańców przedmiotów w całości zasili konto WOŚP-u. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W czasie tegorocznego Finału zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji. Za zebraną kwotę zaplanowano zakup m.in. lamp operacyjnych, stołów operacyjnych, aparatów do znieczulenia, sprzętu monitorującego, urządzeń teletransmisyjnych, aparatów RTG z ramieniem C czy zestawów endoskopowych.

Info: czerwionka-leszczyny.pl